Kriptolar:
30766
Bitcoin:
$63.497
% 4.69
BTC Dominasyonu:
%54.4
% 0.30
Piyasa Değeri:
$2.39 T
% 0.37
Korku & Açgözlülük:
69 / 100
Bitcoin:
$ 63.497
BTC Dominasyonu:
% 54.4
Piyasa Değeri:
$2.39 T

Hashdex’ten Yeni ETF Önerisi

Kripto varlık yönetimi şirketi Hashdex, doğrudan spot Bitcoin ve Ethereum’ a sahip olacak bir borsa yatırım fonu (ETF) başlatmayı planlıyor. Nasdaq, Hashdex Nasdaq Kripto Endeki ABD ETF’ si için teklifi salı günü Form 19b-4’ te yayınladı. ETF uzmanları bunun şaşırtıcı bir hareket olmadığını söylüyor.

Bloomberg ETF analisti James Seyffart X’ teki bir gönderisinde, “@hashdex’ ten gelen ETF başvuruları düştü” dedi. “Piyasa değeri ağırlıklı olacak. Kimse için sürpriz olmamalı, çok mantıklı.”

Hashdex’ in hamlesi, SEC’ in bu yılın başlarında bir spot Bitcoin ETF’sini ve geçen ay bir dizi spot Ethereum ETF’si için Form 19b-4’ ü onaylamasının ardından geldi. SEC, iki aşamalı bir sürecin parçası olarak Ethereum ürün kayıt beyanına henüz yeşil ışık yakmadı.

Hashdex, spot Ethereum ETF’leri sunmayı bırakma kararı aldı ve BlackRock ve Fidelity gibi SEC Form 19b-4 onayı alan grubun bir parçası değildi. Kaynaklar geçen hafta SEC’den belgelerin ilk tur yorumlarıyla ilgili henüz bir haber alamadıklarını söyledi.

Coinbase Lansman Öncesi Piyasalarını Açtı: Yeni Yatırım Fırsatları

Hashdex Nasdaq Kripto Endeksi ABD ETF’si de Form 19b-4’e göre nakit bulunduracak.Coinbase Custody Trust Company, LLC ve BitGo Trust Company, Inc. lansman sırasında sorumlular olacak. Hashdex ayrıca Bitcoin ve Ethereum dışındaki spot kripto para birimlerini yatırım yapmadığını da belirtti.

Başvuruda “Trust, kripto menkul kıymetlere, tokenize varlıklara veya stablecoin’lere yatırım yapmayacak.” İfadesine yer verildi.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir