Haftanın Altın Grafiği Çıktı: İşte Beklemeniz Gereken Seviyeler!

Yayınlanma Tarihi: 07 Mart 2022 14:40:07

Altın fiyatları, haftaya ciddi bir yükselişle başladı. Peki, haftalık seanslarda neler bekleniyor? Analist Ross J. Burland, değerli metal için çeşitli zaman dilimlerini analiz etti. Coinmühendisi.com olarak detayları aktarıyoruz…

Altın için neler bekleniyor?

Ross J. Burland’in Geçen Cuma günkü Tarım Dışı İstihdam, Altın Fiyat Tahmini: Stellar Tarım Dışı İstihdam oranlarının gerisindeki analizlere göre, ABD doları yükselişini koruyor ve altın geriliyor, fiyat ne olursa olsun sonunda yukarı yönlü kırıldı. Analiste göre fiyat, saatlik grafikte önceki bir direnç seviyesine ulaştı ve oradan yüzde 61.8 Fibonacci düzelme seviyesinin yakınında satın alındı. Önümüzdeki saatlerde ve gelecek haftaki açılış seansları için altının fiyatının daha da yükselmesine yönelik talebin artması bekleniyor.

Grafiklerde de gösterildiği gibi, analist, fiyatın yükseldiğine ve günlük “dürtü” düzeltmesinin yüzde 61.8 Fibonacci uzantısını karşılamanın eşiğinde olduğuna dikkat çekiyor.

Bu haftanın odak noktası neler olacak?

Uzmana göre bu haftanın odak noktası Cuma günkü rallinin düzeltmesi olmalıdır. Analist, bu noktanın, traderların Pazartesi günü risk profilini değerlendirebilecekleri ve yukarı yönlü bir fiyat hareketinin devamının gelip gelmeyeceğini ölçebilecekleri yer olacağını düşünüyor.

Yukarıdaki aylık grafikte, Fibonacci düzeltmeleri, şimdi destek görevi görmesi beklenen eski dirence doğru bir düzeltme yapılmadan önceki haftaya başlamak için hafif bir devam potansiyeline dayanıyor. Eski direnç, 1.899 dolara denk geliyor. Bununla birlikte, Burland’e göre boğalar kontrolde ve Ukrayna krizi göz önüne alındığında, Fed’in  yokluğunda altın daha uygun bir yükseliş hissiyatı sergileyecektir. Jeopolitik gerilimler piyasayı yönlendirmeye devam ettiği sürece, altın güvenli liman teklifini çekmeye devam edebilir. Bununla birlikte, bu arada bir düzeltme olacaksa, 1.950 dolar, eski günlük direnç olarak test edilebilir:

Ancak şimdilik, momentumun boğalarda olduğu ve saatlik zaman çerçevesinde, kâr alımının beklendiği söylenebilir.  Analiste göre bu, muhtemelen bir dizi teklifle sonuçlanacak ve günlük düzeltmeye eşit olacaktır. Eğer düzeltme yaşanmazsa analist, boğaların radarında 2.000 dolar seviyesinin olduğunu düşünüyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir