Kriptolar:
30746
Bitcoin:
$67.001
% 0.07
BTC Dominasyonu:
%54.1
% 0.38
Piyasa Değeri:
$2.40 T
% 2.55
Korku & Açgözlülük:
71 / 100
Bitcoin:
$ 67.001
BTC Dominasyonu:
% 54.1
Piyasa Değeri:
$2.40 T

Günün öne çıkan kripto para haberleri

Investing.com – Kripto para piyasalarında akşam saatlerine doğru Bitcoin (BTC) 49.350 dolar seviyesinde bulunurken Ethereum (ETH) 4.300 dolar seviyesinde el değiştiriyor. İlk 100 kripto paranın 67’si pozitif iken 33 kripto varlık negatif seyir izliyor. Günün öne çıkan gelişmelerini ise haberimizin devamında özetledik. 

BitFury CEO’sundan XRP için sürpriz çıkış: ”Menkul kıymetse ABD borsalarında listeleyin”

ABD kongre üyeleriyle kripto şirketlerinin CEO’ları arasında yapılan toplantıda şirket yetkilileri kripto endüstrisinin geleneksel finans yasalarından ayrı tutulması konusunda görüşlerini bildirdi. BitFury CEO’su Brian Brooks ise XRP sorununu direkt olarak gündeme getirdi.

Brian Brooks, SEC’in Ripple tokeni XRP’yi çalışmalarını sınırlamadan bir menkul kıymet olarak tanımaya niyetliyse XRP’nin ABD’de herhangi bir düzenlenmiş borsada listelemesini önerdi. XRP fiyatı ise dünkü yüzde 5’in üzerinde yükselişten sonra bugünde yüzde 5 oranında değer artışıyla 0,9 dolar bandında işlem görüyordu.

Shiba Inu, artık Avalanche köprüsüyle destekleniyor

2021 yaz aylarında Ava Labs tarafından duyurulan Avalanche Bridge, şaka temalı kripto para Shiba Inu’yu da destekliyor. Buna göre Shiba kullanıcıları artık tokenlerini Ethereum ve Avalanche ağı arasında transfer edebilecekler.

Avalanche Bridge sayesinde kullanıcılar, Ethereum tabanlı kripto varlıklarını Avalanche ağına sorun yaşamadan taşıyabilirler.

Chainlink yükselişinin baş aktörleri balinalar oldu

Blockchain verilerine göre portföylerinde büyük miktarda LINK tutan yüksek profilli kullanıcılar, LINK tokeninin yüzde 36 oranında yükselişinde başrol oynamış olabilir. 

Veriler, Balina olarak tabir edilen büyük miktarlı işlem yapan yatırımcıların 6 Aralık’ta LINK’in dip seviyesi olan 17,24 dolar seviyelerinden hızlı yükselişine katkıda bulunma ihtimalini ortaya koyuyor. Zira son günlerde cüzdanlarına 3 milyon LINK tokeni ekleyen balinalar, böylece toplan LINK arzının yüzde 23,6’sına sahip oluyorlar. 

LINK, dün 23,2 dolar ile haftanın zirvesini gördükten sonra bugün yüzde 8 düşüşle 20 dolara doğru düşüyordu.

Galaxy Digital CEO’su Ethereum’un neden Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğini açıkladı

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi performans göstermesinin gayet normal olduğunu söyledi. Ayrıca bu durumun enflasyona karşı daha iyi bir koruma olmasının ötesinde nedenlere sahip olduğunu iddia etti.

Novogratz, Ethereum’un daha iyi performans göstermesini büyük ölçüde teknolojisine bağlıyor. Galaxy Digital CEO’su Ethereum ağı üzerinde çalışan akıllı sözleşmeler ve merkezsiz uygulamalar en büyük altcoin’in kullanım alanını genişlettiği için Ethereum’un Bitcoin’e karşı değer artışının devam edeceğine inanıyor.

Yılbaşından bu yan getiri karşılaştırmalarına göre Bitcoin’in yüzde 70’e yakın değer artışına karşın Ethereum yüzde 500’e ulaşan bir fiyat artışı gördü.

MicroStrategy, Bitcoin alımlarına devam ediyor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, her düşüş aşamasında olduğu gibi son düşüş trendini de değerlendirdiklerini açıklayarak bugün bilançolarına 1.434 Bitcoin daha eklediklerini bildirdi.

SEC’e sunulan bildirime göre MicroStrategy, 29 Kasım ve 8 Aralık arası dönemde yaklaşık 82,4 milyon dolar karşılığı ortalama 57.477 dolar fiyatından 1.434 Bitcoin satın aldığını bildirdi. Son alımla birlikte MicroStrategy bilançosundaki Bitcoin adedi 122.478 olarak belirlenirken dolar bazında 3,66 milyar dolara yükseldi. 

Yazar: Günay Caymaz

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir