Kriptolar:
30302
Bitcoin:
$65.189
% 0.04
BTC Dominasyonu:
%54.7
% 0.16
Piyasa Değeri:
$2.34 T
% 2.51
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 65.189
BTC Dominasyonu:
% 54.7
Piyasa Değeri:
$2.34 T

Güney Avustralya’da, Rekor Miktarda Kripto Paraya El Konuldu

Güney Avustralya’daki bir uyuşturucu baskınında rekor miktarda kripto paraya el konuldu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

7NEWS Adelaide’nin haberine göre, Güney Avustralya’daki eyalette en büyük dark web uyuşturucu baskını yapıldı. Üç kişi Güney Avustralya polisi tarafından yakalandı.

Yetkililer, düzenlenen operasyonla, bir yığın nakit para, bir motosiklet ve 700.000 Avustralya Doları (499.301 ABD Doları) değerinde rekor miktardaki kripto paraya el koydu. Ayrıca LSD ve kokain içeren çok sayıda uyuşturucu ele geçirildi.

Yasa Dışı Maddelerin Ticaretini Yaptılar, Ödemeleri Kripto Para Olarak Aldılar

İddiaya göre yurt dışından yasa dışı maddelerin ticaretini yapmak için karanlık web forumlarını kullanan kaçakçılar, ödemeleri de kripto para olarak alıyordu.

Uyuşturucu kaçakçıları, birkaç suçlamayla soruşturulduktan sonra şimdilik gözaltında kalacak, gelecek yıl yargılanacaklar.

Ağustos ayında Victoria Polisi, 2013 yılında ABD yetkilileri tarafından kapatılan meşhur İpek Yolu pazarıyla bağlantılı 8,5 milyon dolar değerinde Bitcoin‘e el koymuştu.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir