Kriptolar:
28116
Bitcoin:
$51.499
% 0.87
BTC Dominasyonu:
%51.2
% 0.09
Piyasa Değeri:
$1.96 T
% 1.51
Korku & Açgözlülük:
76 / 100
Bitcoin:
$ 51.499
BTC Dominasyonu:
% 51.2
Piyasa Değeri:
$1.96 T

FED Yöneticilerinden BTC, SHIB ve Altcoin’leri Etkileyecek Mesajlar

Atlanta ve Minneapolis Fed Başkanları, gün içinde yaptıkları açıklamalarda Bitcoin, SHIB ve altcoin’leri etkileyebilecek mesajlar verdi.

FED yöneticilerden BTC, SHIB ve altcoin’ler için kritik açıklamalar

Atlanta Fed başkanı Raphael Bostic, Pazartesi günü Bloomberg’e yaptığı açıklamada, Fed’in önümüzdeki iki ila üç toplantı için yarım puanlık faiz artırımlarına bağlı kalabileceğini ve ardından daha fazla artışa ihtiyaç olup olmadığına karar vermeden önce ekonominin ve enflasyonun nasıl tepki verdiğini değerlendirebileceğini söyledi. Coinmuhendisi.com olarak aktardığımız, Fed’in geçen hafta onayladığı yarım puanlık artışını “oldukça agresif bir hamle” olarak yorumlayan Bostic, Fed’in daha büyük bir faiz artışına ihtiyacı olmadığını söylüyor.

Gün içinde yapılan açıklamalarda öne çıkan başlıklar arasında; Fed’in 50 baz puandan daha büyük artışlar yapılmasına ihtiyacı olmadığı ve 2023’ün sonu için doğal faiz oranlarının %2-2,5 arasında olması gerektiği söylendi. Bostic tarafından ana hatları çizilen oran politikası yolu, Fed Başkanı Jerome Powell’ın geçen hafta düzenlediği basın toplantısında, önümüzdeki birkaç Fed toplantısında yarım puanlık artışlar için destek olduğunu, ancak daha büyük artışların olmadığını söylediğinde ana hatlarıyla belirtilenle aynı doğrultuda.

Yatırımcılar ve birçok ekonomist, Fed’in onlarca yılın en yüksek seviyelerinde seyreden enflasyonu dizginlemek için daha agresif bir dizi faiz artırımına zorlanacağını düşünüyor. Ancak Bostic, fiyat artışlarının hızına katkıda bulunan bazı tedarik zinciri ve diğer faktörlerin Fed’in lehine dönüşeceğini umduğunu söylüyor.

Neel Kashkari, enflasyonun düşebileceğinden emin, ancak biraz acı çekmeden değil

CNBC’nin sorularını cevaplayan Minneapolis Fed Başkanı Neel Kashkari, enflasyonun beklediğinden daha uzun sürmesine rağmen normale döneceğinden emin olduğunu söylüyor. Kashkari’nin yorumları, faiz oranını belirleyen Federal Açık Piyasa Komitesi’nin gösterge oranlarını yarım puan artırmasından bir haftadan kısa bir süre sonra geldi. 50 baz puanlık artış, 22 yılın en büyük artışı oldu ve önümüzdeki aylarda benzer büyüklükte bir dizi hamle için zemin hazırlıyor.

Neel Kashkari, açıklamalarında, Amerikan halkının enflasyon ile mücadelesine de yer veriyor. Tedarik zinciri sorunlarının 2023’tede süreceğini dile giren Kashkari, %2’lik enflasyon hedefine ulaşmak için çalışmaların sürdüğünü ve bu seviyeye tekrar ulaşma konusunda şüphesi olmadığını belirtiyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir