Kriptolar:
30766
Bitcoin:
$64.530
% 1.85
BTC Dominasyonu:
%54.4
% 0.30
Piyasa Değeri:
$2.39 T
% 0.37
Korku & Açgözlülük:
69 / 100
Bitcoin:
$ 64.530
BTC Dominasyonu:
% 54.4
Piyasa Değeri:
$2.39 T

DFX Labs, AMLO Onayıyla Hong Kong’da Tam Lisansa Bir Adım Daha Yaklaştı

dfx labs

Hong Kong merkezli kripto ticaret platformu DFX Labs, Kara Para Aklama ve Terörle Mücadele Finansmanı Yönetmeliği (AMLO) kapsamında onay alarak bölgede tam operasyonel lisansını elde etme yolunda önemli bir adım attı.

Mevcut Lisans Durumu

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (SFC) kamu belgeleri, DFX Labs’in “sanal varlık hizmeti sağlamak için lisanslı olarak kabul edildiğini” gösteriyor. DFX Labs’in aktif bir AMLO lisansı bulunuyor, ancak henüz kripto ticaret hizmetleri sunma onayı yok. SFC kaydı açıkça belirtiyor: “Başvuru sahibi yalnızca aşağıdaki sanal varlık hizmetini sunmak için lisanslıdır. AMLO kapsamında, SFC başvuru sahibine lisans vermemiştir. Onun lisans başvurusu şu anda incelenmektedir.”

İlginizi Çekebilir: Nvidia Hisseleri Düşüyor, Fetch.AI ve AGIX Yükseliyor

Ana başvuru sahibi Simon Au Yeung ile DFX Labs, 27 Aralık 2023’te Hong Kong kripto para lisansı için başvurdu. Platform, 1 Haziran’da lisanslı olarak ilan edildi. Ancak, DFX Labs web sitesi lisanslı bir sanal varlık platformu değildir ve Hong Kong’da yaşayanlar tarafından erişilemez.

Hong Kong’un Kripto ve Web3 Girişimleri

Toronto’daki Hong Kong Ekonomik ve Ticaret Ofisi (Toronto ETO), Invest Hong Kong (InvestHK) ve StartmeupHK (SMUHK) gibi üç Hong Kong hükümet ajansı, yakın zamanda Toronto’da Kanada’lı kripto ve Web3 girişimcileri için Hong Kong’u teknolojik bir merkez olarak tanıtmak amacıyla bir etkinlik düzenledi. Toronto ETO direktörü Emily Mo, etkinlikte Hong Kong’un düşük vergiler ve “ticari öncesi uzman teknoloji şirketleri” ile işbirliğine hazır olma gibi startup dostu politikalarını vurguladı. Mo, “Web3/sanal varlık yenilikleri yaratıcı bir bakış açısına sahiptir. Hong Kong ve Asya’daki güncel trendler arasında fintech, sağlık teknolojisi, yeşil teknolojiler, gayrimenkul teknolojileri gibi alanlar bulunuyor.” dedi.

Düzenleyici Ortam

Hong Kong, Mayıs ayında lisanssız faaliyet gösteren tüm kripto para borsalarının işlerini durdurması gerektiğine karar verdi. Bu karar, OKX, Huobi HK ve Bybit gibi tanınmış dünya çapındaki şirketler arasında işletme lisansı başvurularının geri çekilmesine yol açtı.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

DFX Labs, AMLO Onayıyla Hong Kong’da Tam Lisansa Bir Adım Daha Yaklaştı” te bir düşünce

  1. Pingback: Tayvanlı Şarkıcı Nine Chen, JPEX ile Bağlantılı Dolandırıcılık İddiasıyla Savcılara Sevk Edildi - Coin Mühendisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir