Kriptolar:
30766
Bitcoin:
$64.628
% 1.90
BTC Dominasyonu:
%54.4
% 0.30
Piyasa Değeri:
$2.39 T
% 0.37
Korku & Açgözlülük:
69 / 100
Bitcoin:
$ 64.628
BTC Dominasyonu:
% 54.4
Piyasa Değeri:
$2.39 T

DerivaDAO Nedir? DDX Ne İşe Yarar?

DerivaDAO nedir? DerivaDAO, Ethereum’da kurulu türev sözleşmeler için Coinbase destekli bir merkeziyetsiz DEX olan DerivaDEX’i yöneten DAO’dur (Merkeziyetsiz özerk organizasyon). Coinmuhendisi.com olarak bu makalede DerivaDAO Nedir sorusuna yanıt arayacağız. Ek olarak DerivaDAO hakkında merak edilen diğer konulara da değineceğiz.

DerivaDAO nedir?

DerivaDAO, Türev sözleşmeler için merkezi olmayan bir değişim aracı olan Deriva DEX’e güç veren bir Ethereum protokolüdür. Açık bir emir defterine sahiptir. Sentetik varlıkların hızlı ve verimli işlemlerini sağlamak için eşleştirme motorlarından ve tasfiye (liquidation) operatörlerinden yararlanmaktadır.

DerivaDAO’nun kurucusu kimdir?

DerivaDAO, Duke Üniversitesi’nden mezun olan, geçmişte yazılım mühendisliği yapan Aditya Palepu tarafından kurulmuştur. Projede Palepu haricinde bir başka başarılı yazılım mühendisi Frederic Fortier ve sekiz kişi daha çalışmaktadır. Bununla birlikte DerivaDAO, birçok yatırımcıdan destek almıştır. Fon toplama sürecinde 2,7 Milyon Dolar fon toplayan projeyi destekleyenler arasında Polychain Capital, Coinbase Ventures ve Three Arrows Capital gibi bilinen yatırım şirketleri yer almaktadır.

Deriva DEX nedir?

Merkezi borsaların performansını merkeziyetsiz borsaların özerkliği ile bir araya getiren kripto türev borsasıdır. Ethereum üzerine inşa edilmiştir. Topluluk tarafından yönetilmektedir. Ek olarak kontrolün kullanıcıda olması için özel bir likidite madenciliği token sistemi kullanmaktadır.

DDX tokeni nedir?

Projenin kripto para birimi DDX’tir. Ethereum ağı üzerine inşa edilen bir ERC-20 yönetişim tokenidir. Token sahiplerinin, Deriva DAO’nun yönetimine katılmasına izin vermektedir. Ayrıca DDX, platform içerisinde düşük takas ücretleri ödemek için kullanılabilmektedir. Bununla birlikte DDX sahipleri, tokeni stake etme olanağına da sahiptir.

DerivaDAO’nun toplam arzı ve mevcut fiyatı nedir?

Coingecko verilerine göre DerivaDAO’nun maksimum arz miktarı 100,000,000 DDX’tir. Bununla birlikte toplam arz miktarı 53,213,523$ olan projenin dolaşımdaki arz miktarı ise 26,094,663 DDX’tir. Ek olarak projenin son 24 saatlik ticaret hacmi 418,257$ iken piyasa değeri 28,070,464$’dır. DDX şu anda kripto para borsalarında 1,07$ seviyesinden işlem görmektedir. Ancak Ağustos 2021’de 15,28$ seviyesine kadar yükselmiş ve kendi fiyat rekorunu kırmıştır.

DerivaDAO nedir? DDX nasıl alınır?

Proje şu anda az sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, DerivaDAO’nun işlem gördüğü borsalardan birinde hesap açmalıdır. Projenin şu anda işlemde olduğu borsalar şu şekildedir: Coinbase, Uniswap, Sushiswap. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, sıraladığımız bu borsalardan birinde hesap açmalıdır. Ek olarak yatırımcılar, cüzdanlarına USDT vb. bir kripto para eklemelidir.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir