Kriptolar:
30369
Bitcoin:
$61.966
% 3.35
BTC Dominasyonu:
%53.2
% 1.04
Piyasa Değeri:
$2.20 T
% 4.85
Korku & Açgözlülük:
51 / 100
Bitcoin:
$ 61.966
BTC Dominasyonu:
% 53.2
Piyasa Değeri:
$2.20 T

Coin Mühendisi x Carv AMA Özeti

Carv Community AMA

Carv Community ile 26 Mayıs tarihinde Coin Mühendisi olarak AMA etkinliğimizi gerçekleştirdiğimiz proje yetkilisi sorularımızı yanıtladı. Bizlere proje hakkında bilgiler verdi.

Yapılan tüm AMA içerik ve detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

İlk olarak kendisini tanıtmasını istediğimiz Carv Community yetkilisi şunları aktardı:

Tabii ki. Ben Jay, topluluk üyeleri bana Dr. Red der. Topluluğumuzda Telegram’dan Discord’a kadar olan her operasyonu yönetiyorum. Kripto alanında 2017’den beri bulunuyorum, Binance, BNBChain, Gnosis Chain ve Genki adında eski bir startup ile çalıştım. Şimdi 7 aydır CARV’dayım.

Sorular

S1:Çoğu kullanıcı, özellikle zkSync ekosistemi katılımcıları, CARV hakkında bilgi sahibi. Peki, CARV tam olarak nedir?

C1:CARV, oyun, yapay zeka ve çok daha fazlası için modüler bir veri katmanı inşa ediyor. Bu, sonsuzluk işaretiyle temsil edilir. CARV, bireyleri verilerinin merkezine yerleştiren, teşviklere uygun bir altyapı inşa ediyor ve onlara hayat boyu pasif gelir fırsatı sunuyor. Bu, kullanıcıların kendi internetlerini sahiplenmeleri yolunda önemli bir adımdır. CARV Protokolü’nde opBNB, Ronin, Linea ve ZkSync’i entegre ettiğimiz için farklı zincirlerde trend oluyoruz ve kullanıcı sayımızın çokluğu nedeniyle bu zincirlerin üçünde kullanıcı sayısına göre en üst sıralarda yer alıyoruz.

S2:Bugün Kripto Piyasası birçok projeyle dolu. Ancak CARV’ı farklı ve benzersiz kılan nedir?

C2:Benzersiz ürünleriyle CARV, bazı rakipleri arasında öne çıkmayı başardı. Gerçekten de bunu bir rekabet olarak görmüyoruz çünkü sadece kendi işimizi yapıyoruz. Diğer birçok ürün arasında en dikkat çekici ve aranan ürünler arasında CARV Play yer alıyor. Bu, CARV protokolü üzerine inşa edilmiş, oyunculara sorunsuz kimlik tabanlı deneyim sağlayan ve oyunları SBT’ler olarak zincirde saklamalarına olanak tanıyan yapay zeka destekli bir süper oyun uygulamasıdır. Diğerleri arasında CARA, CARV AI ajanı bulunur, bu da kullanıcıların CARV ekosistemine erişimini desteklemek için inşa edilmiştir. Son zamanlarda CARV düğümü de var; bu, kullanıcıların yönetişim yoluyla CARV’yi tamamen kontrol ettiği merkezi olmayan bir CARV hedefliyor. Yakında çok daha heyecan verici şeyler olacak. Eğer ben topluluğumuzdan, 750’den fazla ortak, 2.5 milyon kullanıcı ve çok daha fazlasıyla kazandığımız çekişme gibi benzersiz özelliklerimizden bahsetmeye başlarsam, burada tüm gün geçirebiliriz.

S3:Gelecek planlarınız neler? Geçen sefer duyurduğunuz gibi, CARV sektör devlerinden 10 milyon yatırım aldı.

C3:Önceden bahsettiğim gibi, merkezi olmayan bir CARV’den bahsetmiştim. CARV, topluluk katılımını sağlayarak yönetişim yönünde ilerliyor ve CARV Düğümlerinin başlatılmasıyla topluluğun yönettiği CARV doğrulayıcı düğümünün, sonuçta veri sürecini denetleyen ve TEE belgeleme sonucunu doğrulayan bir şekilde denetleyeceği bu sürecin bir parçası olacak. Bu düğümler, bir NFT olan düğüm lisansına sahip herkes tarafından çalıştırılabilir ve tek bir kullanıcı aynı cihazda birden fazla düğüm çalıştırabilir. Güzel değil mi? Unutmadan, toplam CARV tokeninin %25’ini düğüm operatörüne ayırdık ve ayrıca düğümlerimizi satın alan insanlara bazı tokenler dağıtmayı planlıyoruz ve bir düğüm çalıştırmak istemiyorsanız, düğümünüzü herhangi bir Naas’a devredebilir ve yine de kazanabilirsiniz. Bu, bir Alpha olarak düşünülebilir: Ayrıca, kendi Blockchain’imizi başlatma olasılığımız da var.

S4:CARV şu anda ne yapıyor? Topluluğa yönelik geçici veya mevcut herhangi bir planınız var mı?

C4:Şu anda odak noktamız, CARV’yi merkezi olmayan bir duruma getirmek, oyun topluluğumuzla etkileşimde bulunmak ve CARA’yı geliştirmektir. Ayrıca, CARV Play’i kullanarak oyuncuları ödüllendiren ve onlara oynayarak kazanma imkanı sunan 600’den fazla NFT tabanlı oyun ile büyük ortaklıklarımız var. Ayrıca topluluğumuzun kazanç sağladığı CARV Protokolü de var. Bir kullanıcının sadece verilerinden (Pasif gelir) ayda 150 USD’den fazla kazandığını gördüm

S5:Node çalıştırma, CARV için çok önemlidir. Lütfen buna dair daha fazla bilgi alabilir miyiz?

C5:Düğüm çalıştırma, CARV için önemlidir çünkü merkezi olmayan yönetişimi ve gizliliği destekler. Topluluk tarafından yönetilen doğrulayıcı düğümler, veri işlemlerini denetler ve TEE belgeleme sonuçlarını onaylar, böylece güvenli ve güvenilir bir ağ sağlar. Satışlarımızda (Beyaz Liste Satışı 3 Haziran 10:00 UTC+0 ve Halka Açık Satış 5 Haziran 10:00 UTC+0) satın alınabilecek 100.000’den fazla düğüm var. İşte katmanlara dayalı olarak ödüller.

Carv Community hakkında detaylı bilgiye ve white-paper’a ulaşmak için buraya tıklayınız.

Twitter Soruları

S1:Gerçek dünyadaki olay etkileşimleri için zincir dışı verilerin zincir içi akıllı sözleşmelerle nasıl entegre edildiğini açıklayabilir misiniz?

C1:Bu sevimli ve teknik bir soru. Bunun için CARV Kimlik kullanıyoruz.
CARV Kimlik, hem on-chain hem de off-chain kimliklerle uyumlu yeni bir kimlik sistemidir. CARV Kimlik, aşağıdaki bileşenlerden oluşur:
– ID Toplayıcı NFT (ERC-7231) / CARV Kimlik: CARV başlatıcılı endüstri lideri ERC-7231 protokolünü kullanan ticari olmayan bir ID Toplayıcı NFT, kullanıcının çoklu kimliğini tek bir NFT içine kaydeder ve çoklu alan kimlik verilerinin şifrelenmiş bir şekilde toplanmasını sağlar.
– Akıllı Cüzdan (ERC-4337) / CARV Hesabı: Geleneksel internet kullanıcıları için etkileşim engelini önemli ölçüde azaltan bir hesap soyutlama cüzdanı, kolaylıkla cross-chain ödemeler ve diğer cüzdan işlemleri gerçekleştirilmesini sağlar.
– İmzalayıcı Hesap (EOA): Kontrat Hesabının bir kısmını ortaklaşa koruyan merkezi olmayan bir imzalayıcı hesap. CARV Kimliği oluşturduktan sonra, verilerinizi yönetmek ve paylaşılan verilere dayalı olarak kazanmak için CARV Protokolü’ne erişebilirsiniz

S2:CARV Protokolünün web2 ve web3 oyunları için sunduğu veri paylaşımı ve değer dağıtım mekanizmaları nelerdir? Bu mekanizmalar nasıl çalışıyor?

C2:CARV Play, oyun için AI destekli bir Süper Uygulama olan bunu yönetiyor. Kullanıcıların oyun dünyasına açılan kapısıdır. Hem web hem de mobil platformlarda mevcut olup, CARV Protokolü üzerine kurulu bir değer alışverişi platformu olarak hizmet vererek kullanıcıların etkinlikleri bulmasına ve katılmasına, rozetler oluşturmasına ve ödüller kazanmasına olanak tanır.

S3:CARV Node’a çoklu zincir işlevselliğinin eklenmesi CARV Node’un kullanılabilirliğini nasıl artıracak? Bu güncelleme sayesinde hangi blockchain ağları desteklenecek?

C3:Node satışı adına çoklu zincir işlevi eklenmiştir. CARVers (CARV topluluğu üyeleri), diğer kullanıcıların fonlarını ileri geri köprülemelerine gerek kalmadan düğüm satışında yer alabilmelerine izin verme fikrini ortaya attı, dolayısıyla çoklu zincir desteğinin nedeni budur. Mutlichain desteği EVM uyumlu zincirleri ve Solana’yı içerir.

S4:CARV’ın blockchain operasyonlarının çevresel hususları nelerdir ve sürdürülebilirliği sağlamak için hangi adımlar atılıyor?

C4:Planlarımızın bir parçası olmasına rağmen şu anda CARV kendi zincirini kurmadı.

S5:CARV ID’mi bastığımda web3 dünyasında hangi ayrıcalıklara sahip olacağım? CARV ID’nin kullanım alanları nelerdir?

C5:CARV ID’nizi basmak, kişisel verilerinizi yönetmenize ve bunlardan para kazanmanıza, ödüller kazanmanıza, özel avantajlara ve airdroplara erişmenize ve Web2 ve Web3 kimliklerinizi birleştirmenize, web3 dünyasındaki etkileşimlerinizi ve deneyimlerinizi geliştirmenize olanak tanır…. Bunun bir örneği, benim kullandığım kullanıcı olabilir. daha önce verilerinden kimin 150 USDT’den fazla kazandığından bahsetmişti. CARV ID olmadan bu yapılamaz.

Telegram Soruları

S1:Bir NODE satın alıp başlatmaya karar veren her kişi, CARV’nin oluşturulmasına yaptığı katkılardan dolayı ödüllendirilecektir. NODE’ları işleyerek kazanabileceğim $CARV tokenlarından bahseder misiniz? Ne işe yarar ve ne için gereklidir?

C1:Düğümler ekosistemimizi daha da merkezileştirmemize yardımcı olacak, bu yüzden 100.000 Düğümü piyasadaki diğer Düğümlerden daha ucuza satmayı seçiyoruz

Airdrop ile Node satın alan herkesi teşvik edeceğiz ve Node operatörlerimiz toplam token arzımızın %25’ini paylaşacak. Hepsi kazanç

S2: CARV Play’in 600’den fazla NFT oyununa, oyun incelemelerine ve deneyimli oyunculardan alınan ayrıntılı bilgilere erişimi, daha ilgi çekici ve ödüllendirici bir kullanıcı deneyimine nasıl katkıda bulunuyor?

C2:CARV’nin 750’den fazla oyun ve yapay zeka projesiyle ortaklığı var.

CARV Play’deki pasif ödül yapısı CARV Protokolüne dayanır.

CARV’de yalnızca kendi verilerinden ayda 150 ABD dolarının üzerinde kazanç elde eden çok sayıda kullanıcımız var.

Tek yapmanız gereken bir CARV ID oluşturmak, sosyal medya hesaplarınızı ve cüzdanlarınızı buna bağlamak ve verilerinizin sizin için kazanç sağlamasına izin vermek. Bu yüzden buna veri 2 kazancı diyoruz.

S3:CARV protokolünün amacı neydi? Projenizi yapay zeka ile entegre etmenin amacı nedir? Yapay zekayla neyi başarmayı planlıyorsunuz?

C3: Hepimizin bildiği gibi yapay zeka yeni trend. Yapay zeka için sağlam veriler sağlamak istiyoruz. Veriler olmadan yapay zeka modelleri çalışamayacaktır.
CARV AI (Cara) ile tüm web3 bilgilerinizi hiçbir sorun yaşamadan alabilirsiniz ve ayrıca müşteri destek temsilcisi olarak görev yapar, böylece ona CARV hakkında her türlü soruyu sorabilirsiniz.

Yapay Zeka ve Oyun için en büyük modüler veri katmanını oluşturuyoruz.

S4:Düğüm lisansı sahiplerinin #buyback programına katılması için uygunluk kriterleri nelerdir ve bu kriterler programın hedeflerini nasıl destekliyor?

C4: 1.%70 çalışma süresini korumalıdır
2. Kazandığı veCARV’ların hiçbirini CARV’a dönüştürmemiş olmalıdır.
3. Geri alım, Node Satışından yalnızca 6 ay sonra yapılabilir ve geri satın alma başvurusunda bulunmak için maksimum 7 gününüz vardır.

Carv Community ile daha fazla bilgiyi X hesabında bulabilirsiniz.


Coin Mühendisi Katıl üyesi olarak ayrıcalıklardan yararlanabilir, Gönülden destek seçeneği ile özel Telegram grubumuza dahil olabilirsiniz.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir