Kriptolar:
30681
Bitcoin:
$63.994
% 1.44
BTC Dominasyonu:
%53.8
% 0.02
Piyasa Değeri:
$2.34 T
% 1.17
Korku & Açgözlülük:
61 / 100
Bitcoin:
$ 63.994
BTC Dominasyonu:
% 53.8
Piyasa Değeri:
$2.34 T

Circle, Küresel Finansal Katılımı Artırmak İçin Düğmeye Bastı

USDC stablecoin‘inin ihraççısı olan Circle, azınlıkları ve kadınları desteklemek ve insanı yardım çabalarına destek vermek için USDC rezervlerinden pay ayıracak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Circle, tüm bu çabalara destek verme maksadıyla yeni bir girişim başlattı. Şirketin CSO’su ve küresel politika başkanı olarak görev yapan Dante Disparte, girişimi duyuran isim oldu.

Circle, “Circle Impact” girişiminin USDC rezervlerini, yeterince temsil edilmeyen Azınlıklara ait Mevduat Kuruluşlarına (MDI’ler) ve çeşitli topluluk bankalarına tahsis edeceğini ifade etti.

Şirket ayrıca, SeedInvest platformu aracılığıyla kadınlar ve azınlıklar tarafından yönetilen girişimlerin finansmanını kolaylaştırmak için çeşitli programlar oluşturacak.

Girişim ayrıca ABD’deki Tarihsel Siyah Kolejler ve Üniversiteler (HBCU) ile birlikte ortaklaşa bir dijital finans okuryazarlığı programı oluşturacak.

Son olarak program dahilinde dünya çapında yardım, kalkınma ve insani müdahalelere yardımcı olmak için “hızlı müdahale ekibi” kuracak.

Circle CEO’su Jeremy Allaire gönderide şu ifadeleri kullandı:

“Circle Impact, internet tabanlı finansal hizmetlerin geleceğinin “analog cousin”‘inden daha kapsayıcı olmasını sağlama taahhüdümüzdür.

Planımız zamanla ABD’deki topluluklar için dönüştürücü olabilecek, azınlıklara ait mevduat kurumları ve topluluk bankalarıyla beraber USDC rezervlerine milyarlarca dolarlık para yerleştirmektir”

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir