Kriptolar:
29790
Bitcoin:
$70.029
% 1.62
BTC Dominasyonu:
%53.1
% 0.69
Piyasa Değeri:
$2.59 T
% 1.64
Korku & Açgözlülük:
76 / 100
Bitcoin:
$ 70.029
BTC Dominasyonu:
% 53.1
Piyasa Değeri:
$2.59 T

Çin’de 140 Milyon Kişi “eCNY” İçin Cüzdan Açtı

Çin Halk Bankası (PBOC) yetkilisi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 140 milyon kişinin dijital yuan için “eCNY” cüzdanı açtığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çin’in merkez bankası dijital para birimi (CBDC), Ekim ayı sonu itibarıyla 62 milyar yuan (9.7 milyar dolar) işlem gerçekleştirmek için kullanıldı.

Çin merkez bankasının dijital para birimi enstitüsü genel müdürü Mu Changchun, Hong Kong’un Fintech Haftası konferansında 1,5 milyondan fazla yatırımcının eCNY cüzdanlarını kullanarak ödeme yapabileceğini söyledi.

Buna ek olarak, Bloomberg’in bildirdiğine göre 10 milyon kurumsal hesap oluşturuldu.

Bloomberg’e göre rakamlar, 5,4 milyar dolar değerinde işlem gerçekleştiren 34 milyon bireysel ve kurumsal eCNY cüzdan kullanıcısının bulunduğu Haziran ayı rakamlarıyla karşılaştırılıyor.

Mu, CBDC için resmi bir lansman tarihi olmadığını söyledi. eCNY, geçen yıl boyunca Çin’deki şehirlerde denemelerden geçiyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir