Kriptolar:
30302
Bitcoin:
$65.063
% 1.00
BTC Dominasyonu:
%54.7
% 0.16
Piyasa Değeri:
$2.34 T
% 2.51
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 65.063
BTC Dominasyonu:
% 54.7
Piyasa Değeri:
$2.34 T

Chia Network (XCH), Kosta Rika’nın İklim Değişikliği Ölçümlerine Destek Verecek

Blockchain platformu Chia Network, Kosta Rika’nın iklim değişikliği ölçüm sistemi için teknik hizmet sağlayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Chia Network yaptığı açıklamada, platformun Kosta Rika’nın ulusal iklim değişikliği ölçüm sistemine (SINAMMEC) teknik hizmetler sağlayacağını söyledi.

Kosta Rika hükümeti, iklim envanterinin yönetimini iyileştirme maksadıyla açık kaynaklı bir yazılım platformu geliştirmek için Chia’nın blockchain teknolojisini kullanacağını söyledi.

Chia Network aynı zamanda “karbon envanterini yönetmek, iklim kaydını yönetmek ve ülkeler arasında kredileri kaydırmak için ticaretle ilgili ayarlamaları da kaydetmek” için ulusal kayıtları da işletecek.

2018 yılında meydana getirilen SINAMECC, Kosta Rika’nın iklim bilgilerini koordine etmeye ve ülkenin ulusal iklim değişikliği politikasını izlemeye yönelik olan resmi bir platformdur.

Kosta Rika Çevre ve Enerji Bakanı Andrea Meza Murillo, yapılan iş birliğini “çevresel bütünlüğe odaklanan sağlam ve şeffaf işbirliğine yönelik kritik bir adım” olarak nitelendirdi.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir