Kriptolar:
30681
Bitcoin:
$63.823
% 1.63
BTC Dominasyonu:
%53.8
% 0.02
Piyasa Değeri:
$2.34 T
% 1.17
Korku & Açgözlülük:
61 / 100
Bitcoin:
$ 63.823
BTC Dominasyonu:
% 53.8
Piyasa Değeri:
$2.34 T

Chainalysis’e Göre DEX’ler, CEX’leri Geride Bıraktı

Chainalysis’in raporuna göre büyük DEX’lerin değeri bir yılda beş kat arttı ve çoğu CEX’teki aktiviteyi ve değeri geride bıraktı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

DeFi sektörü, yalnızca 2021 yılında ekosisteme büyük miktarda para aktığına tanık oldu. Chainalysis’in yeni raporuna göre merkeziyetsiz borsalardaki (DEX) ticaret faaliyeti %500’ün üzerinde artış gösterdi ve merkezi borsalardaki (CEX) işlem hacimlerini geride bıraktı.

2021, DeFi’ın Yılı Oldu

Raporda bu yıl merkezi borsalardaki şiddetli rekabetin önemine vurgu yapıldı. Rapora göre trader’lar ticaret yapabilmek için en iyi platformları arıyor. Kripto borsalarındaki işlem hacmi, yıl boyunca önemli ölçüde arttı ve sabit olmamakla beraber önemli bir yükseliş eğilimi göstermeye başladı.

2021’in birinci ve ikinci çeyreğinde Curve, PancakeSwap ve Uniswap gibi DEX’lerin %550’lik büyüme göstermesiyle CEX’ler DEX’lerin gerisinde kaldı.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir