Kriptolar:
29292
Bitcoin:
$65.032
% 0.55
BTC Dominasyonu:
%53.5
% 0.09
Piyasa Değeri:
$2.38 T
% 0.29
Korku & Açgözlülük:
72 / 100
Bitcoin:
$ 65.032
BTC Dominasyonu:
% 53.5
Piyasa Değeri:
$2.38 T

Celsius Network, Bitcoin Madenciliğine 300 Milyon Dolar Daha Yatırım Yapacak

Celsius Network, Kuzey Amerika’daki Bitcoin madenciliği faaliyetleri için yatırımı 500 milyon dolara çıkardı. Şirketin çıkardığı Bitcoin’leri kredi verme hizmeti için kullanacağı bildirildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

The Block’un aktardığı habere göre kripto kredi protokolü Celsius Network, Kuzey Amerika’daki Bitcoin madenciliği faaliyetleri için 300 milyon dolar daha yatırım yapacak. Böylece alana bu yıl gerçekleştirdiği toplam yatırımı 500 milyon dolara çıkartacak. Habere göre bu hamle, Celsius’un bu yılın başlarında Bitcoin madencilik ekipmanlarına ve Bitcoin madencilik şirketleri Core Scientific, Rhodium Enterprises ve madencilik havuzu Luxor Technologies’e 200 milyon dolar yapmasının ardından geldi.

CEO Alex Mashinsky, yatırımın Kuzey Amerika’daki Bitcoin madenciliği hash oranı ve güç kapasitesini genişletmek için yapıldığını ve gelecek yılın sonuna kadar madencilik kapasitesini artırmaya devam edeceklerini söyledi. Ayrıca şirketin yaklaşık 22.000 adet Bitmain’in son model AntMiner S19 serisi cihazına sahip olduğunu ekledi.

Celsius geçtiğimiz aybüyüme sermayesi şirketi WestCap liderliğindeki bir turda 400 milyon dolar yatırım alarak 3 milyar dolar değerlemeye ulaşmıştı. Hamle ise, şirketin sağladığı ürünler üzerinde düzenleyici baskıların artmasının hemen ardından geldi.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir