Kriptolar:
27234
Bitcoin:
$41.486
% 0.20
BTC Dominasyonu:
%53.0
% 0.93
Piyasa Değeri:
$1.54 T
% 3.64
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 41.486
BTC Dominasyonu:
% 53.0
Piyasa Değeri:
$1.54 T

Bu Altcoin’de Neler Oluyor? Balina Hesaplarına El Konuluyor!

Yayınlanma Tarihi: 12 Mart 2022 22:00:09

Cosmos tabanlı bir altcoin projesi olan Juno Network (JUNO), 3 milyondan fazla Juno Network yönetişim tokeni JUNO’ya sahip olan dev bir balinanın kripto paralarına el koymak amacıyla bir yönetim oylaması başlattı. Şu ana kadar %70’e yakın lehte oy kullanıldı. Bu teklif gerçekleşirse, tarihteki ilk kullanıcı varlıklarının Katmanı-1 Blockchain’de müsaderesi gerçekleşmiş olacak. Ayrıntılar için Coinmühendisi.com okumaya devam ediniz.

Altcoin topluluğu balinanın token’lerine el koymak için harekete geçti

Kullanıcı varlıklarını zorla kamulaştıran ilk L1 Blockchain vakası gerçekleşmek üzere olabilir. “Hava Damlalarıyla Oynama Davranışını Düzeltme” temalı bir yönetim teklifi, 3 milyondan fazla Juno Network yönetim tokeni JUNO’ya sahip olan dev bir balinanın varlıklarını zorla sadece 50.000’e çekmeyi amaçlıyor. Teklif, basit bir adalet meselesinin ötesinde, tersine çevirmenin Juno için varoluşsal bir gereklilik olduğunu, çünkü balinanın artık ağın oylama ve ekonomik gücünde büyük bir paya sahip olduğunu savunuyor.

Teklif, JUNO’nun başlangıçta 1:1 airdrop ile ATOM stakerlarına dağıtıldığına dikkat çekerek, tek bir kuruluşun 1 JUNO elde etmek için yalnızca maksimum 1 ATOM stake edebileceğini şart koştu. Ancak dev bir balina bu kuralı çiğnedi ve 52 adrese kadar kontrol etti ve alınan tüm fonları tek bir adrese aktardı, bu adres şu anda 3,125 milyon JUNO’ya sahip, bu 122 milyon dolara eşdeğer ve ağın oy gücünün %9,6’sını elinde tutuyor.

Balinanın cüzdanında bulunan token miktarları

Teklif, bu dev balinanın ağ için giderek artan bir risk oluşturduğunu ve harekete geçilmezse aşağıdaki risklerle karşı karşıya kalacağını belirtiyor:

  1. Zincirleme yönetişim için yüksek risk (yoğunluğun yarısına ulaştı)
  2. Delegasyonun onaylayıcılarına eylemlerinden vazgeçmeleri için rüşvet vermek mümkündür
  3. Balina oyuncusu tüm DEX’in likiditesini 10 dakika veya daha kısa sürede silebilir.
  4. Toplumdaki günlük korku

Bu nedenle, teklif balinanın JUNO token’leri taahhüt edilirken balina adresinden JUNO token’lerinin çoğuna zorla el koymayı ve aynı miktarda fonu JUNO topluluk hazinesine göndermeyi öneriyor. Bu gerçekleşirse balina adresinin orijinal düzenlemeler uyarınca yalnızca 50.000 JUNO’su kalacak.

Oylama 20 Mart’ta sona erecek. Halihazırda kullanılan oyların %68’i balinanın varlıklarına el konulmasına evet diyor. El konulan varlıklar JUNO topluluk havuzuna aktarılacak. Balinanın elinde mevcut durumda yaklaşık olarak 122 milyon dolarlık JUNO tokeni bulunuyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir