Kriptolar:
27234
Bitcoin:
$41.486
% 0.20
BTC Dominasyonu:
%53.0
% 0.93
Piyasa Değeri:
$1.54 T
% 3.64
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 41.486
BTC Dominasyonu:
% 53.0
Piyasa Değeri:
$1.54 T

BTC, DOGE, AVAX ve Bu 7 Altcoin İçin Güncel Tahminler Geldi!

Yayınlanma Tarihi: 05 Ocak 2022 02:12:04

Bitcoin’in 20 günlük EMA’yı geri alamaması, BTC ve altcoin’lerde satışın bir tehdit olmaya devam ettiğinin bir işareti olarak görülüyor. Bitcoin, hedefe bağlı eylemini bırakıp trend bir hareket başlatabilir mi? Öğrenmek için, coinmuhendisi.com olarak, BTC ile birlikte diğer bazı popüler coinlere (ETH, BNB, SOL, ADA, XRP, LUNA, AVAX, DOT, DOGE) ilişkin analist Rakesh Upadhyay’ın değerlendirmelerine bakıyoruz.

BTC, ETH, BNB listenin başında olmaya devam ediyor

BTC/USDT. Bitcoin’in 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (48.449 dolar) üzerine çıkamaması, ayıların her küçük rallide satış yaptığını gösteriyor. Ayılar şimdi fiyatı 45.456 dolardan güçlü desteğin altına düşürmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, aşağı hareketin yeniden başlamasını önerecektir. Analiste göre, BTC/USDT çifti önce en düşük seviyesi olan 42.000dolar’a düşebilir ve bu seviye kırılırsa bir sonraki durak 40.000dolar olabilir. Tersine, fiyat yükselir ve 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, boğaların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösterecektir. Parite daha sonra güçlü bir bariyer görevi görebilecek 50 günlük basit hareketli ortalamaya (SMA) (51.938 dolar) yükselebilir. Boğalar fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarırsa, trendde olası bir değişiklik önerecektir. Parite daha sonra 60.000 dolara yükselmeye başlayabilir.

ETH/USDT. Ether’in (ETH) 3.643.73 dolar – 3.503.68 dolar destek bölgesinden toparlanması, ayıların zorlu bir mücadeleye girdiği 20 günlük EMA’ya (3.899 dolar) ulaştı. Kademeli olarak azalan hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayıların üstün olduğunu gösteriyor. Fiyat düşmeye devam ederse, ayılar tekrar ETH/USDT çiftini destek bölgesinin altına çekmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, analiste göre parite 3.270 dolara ve ardından 2.800 dolara düşüş yolculuğuna başlayabilir. Aksine, boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, düzeltme aşamasının bitebileceğini düşündürür. Parite daha sonra 4.488 dolara yükselebilir.

BNB/USDT. Binance Coin (BNB), güçlü desteği 500 dolardan sıçradı ve toparlanmanın dirençle karşılaştığı 20 günlük EMA’ya (536 dolar) ulaştı. Her iki hareketli ortalama da düşüyor ve RSI negatif bölgede, bu da ayılar için küçük bir avantaj olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, BNB/USDT çifti 575 dolardan genel dirence yükselebilir. Analiste göre, fiyat bu seviyeden düşerse, parite birkaç gün daha 500 dolar ile 575 dolar aralığındaki kalış süresini uzatabilir. Tersine, fiyat 20 günlük EMA’dan düşerse, ayılar çifti tekrar 500 doların altına düşürmeye çalışacak. Bunu başarırlarsa, satış yoğunlaşabilir ve parite 450 dolara yeni bir düşüş trendi başlatabilir.

SOL/USDT. Solana (SOL), son birkaç gündür 167.88 dolar ile 20 günlük EMA (180 dolar) arasında işlem görüyor ancak bu dar aralıklı işlemin uzun süre devam etmesi pek mümkün değil. Her iki hareketli ortalama da düşüyor ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Satıcılar fiyatı 167,88 doların altına çekerse, SOL/USDT çifti 148,04 dolara ve ardından 120 dolara düşebilir. Tersine, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, parite 204,75 dolara yükselebilir.

ADA/USDT. Cardano (ADA), son birkaç gündür 20 günlük EMA’ya (1.37 dolar) yakın işlem görüyor, bu da boğalar ve ayılar arasında bir mücadele olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, ADA/USDT çifti 1.59 dolarda genel dirence yükselebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, pariteyi azalan kanalın direnç çizgisine itebilir. Boğalar, düşüş trendinin sona erebileceğini belirtmek için fiyatı kanalın üzerine itmek ve sürdürmek zorunda kalacak. Analiste göre, fiyat mevcut seviyeden düşerse, ayılar pariteyi tekrar 1,18 doların altına çekmeye çalışacak ve kritik desteği 1 dolarda yeniden test edecek.

DOGE, XRP, AVAX ve diğerleri

XRP/USDT. Ripple (XRP) 0,80 dolardan sıçradı, ancak boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın (0,87 dolar) üzerine çıkarmak için mücadele ediyor. Fiyat düşmeye devam ederse, ayılar XRP/USDT çiftini 0,75 dolardan güçlü desteğe çekmeye çalışacak. Analiste göre, bu seviye kırılırsa, parite düşüş trendinin bir sonraki ayağını 0,60 dolara başlayabilir. Aksine, fiyat hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa parite 1 dolara yükselebilir. Bu seviye güçlü bir direnç olarak hareket edebilir ve eğer fiyat bu seviyeden düşerse parite birkaç gün daha menzile bağlı kalabilir. 1 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, düşüş trendinin sona erebileceğini gösterebilir.

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni yükseliş trendinde. Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Boğalar, fiyatı 93.81 dolardan küçük direncin üzerine çıkarmaya çalışıyor. Fiyat bu seviyenin üzerinde kalırsa, analiste göre, LUNA/USDT çifti tüm zamanların en yüksek seviyesini 103.60 dolarda tekrar test edebilir. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yükseliş trendinin yeniden başlamasına işaret edebilir. Parite önce 135.26 dolara kadar yükselebilir ve ardından 150 dolara ulaşabilir. Bu varsayımın aksine, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 20 günlük EMA’nın (83dolar) altına düşerse, 50 günlük SMA’ya (66dolar) daha derin bir düzeltmenin başladığının sinyalini verebilir.

AVAX/USDT. Avalanche (AVAX), 98 dolarlık destekten sıçradı ve 31 Aralık’ta hareketli ortalamaların üzerine çıktı, ancak boğalar düşüş trendi çizgisini aşamadı. Ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına çekerse, AVAX/USDT çifti 98 dolara düşebilir. Bu seviyenin altında bir kırılma, 75.50 dolara olası bir düşüş için kapıları açabilir. Aksine, fiyat hareketli ortalamaların üzerinde yükselirse, duyarlılığın pozitife döndüğünü ve traderların düşüşlerde alım yaptığını gösterir. Bu, düşüş trendi çizgisinin üzerinde bir kırılma olasılığını artıracaktır. Parite daha sonra 128 dolara yükselebilir.

DOT/USDT. Polkadot (DOT), 2 Ocak’ta 20 günlük EMA’nın (28 dolar) üzerine çıktı ve boğalar şimdi genel direnç bölgesini 31.49 ila 32.78 dolar arasında temizlemeye çalışacak. Analiste göre, 20 günlük EMA sabit ve RSI, alıcıların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteren pozitif bölgeye atladı. Boğalar fiyatı 32.78 doların üzerine çıkarsa, DOT/USDT çifti 40 dolara yükselebilir. Fiyat genel bölgeden düşerse, paritenin birkaç gün daha 22.66 ile 31.49 dolar arasında konsolide edebileceğini önerecektir. Ayılar, düşüş trendinin bir sonraki ayağını başlatmak için fiyatı 22,66 doların altına çekmek ve sürdürmek zorunda kalacak.

DOGE – USDT. Dogecoin’in (DOGE) 20 günlük EMA’ya (0,17 dolar) sıçraması, ayılardan gelen güçlü dirençle karşı karşıya. Hareketli ortalamalar düşmeye devam ediyor ve RSI negatif bölgede, bu da ayıların kontrol altında olduğunu gösteriyor. Satıcılar şimdi fiyatı 0.15 dolara çekmeye çalışacaklar. Fiyat bu seviyeden geri dönerse, boğalar tekrar DOGE/USDT çiftini 20 günlük EMA’nın üzerine itmeye çalışacak. Bunu yaparlarsa, parite 0.19 dolardan genel dirence yükselebilir. 0.19 doların üzerinde bir kırılma ve kapanış, boğaların oyuna geri döndüğünün ilk işareti olacak. Analiste göre parite önce 0.22 dolara, ardından 0.24 dolara yükselebilir. Alternatif olarak, fiyat 0.15 doların altına düşerse düşüş trendi devam edebilir. Parite 0.13 dolara düşebilir ve ardından 0.10 dolardan psikolojik seviyeye kayabilir.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu gönderi Bitcoin’ te gönderildi ve ’ te etiketlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir