Kriptolar:
30369
Bitcoin:
$61.338
% 0.28
BTC Dominasyonu:
%53.2
% 1.04
Piyasa Değeri:
$2.20 T
% 4.85
Korku & Açgözlülük:
51 / 100
Bitcoin:
$ 61.338
BTC Dominasyonu:
% 53.2
Piyasa Değeri:
$2.20 T

Bitcoin’de Yeni Zirveler: Piyasa Analizi ve Gelecek Tahminleri

Bitcoin piyasası, bir hafta içinde %14 gibi etkileyici bir artış gösterdi ve bu durum, yatırımcılar arasında bunun gerçekten meşru bir piyasa yükselişi olup olmadığı konusunda büyük bir heyecan yarattı. Takma adla çalışan kripto yatırımcısı “Roman”, bu durumun son derece gerçek olduğunu çünkü temel göstergelerin de aynı şeyi gösterdiğini söylüyor.

Gerekli Düzeltme ve Gelecek Tahminleri

Bitcoin fiyatındaki en son hareketler arasında, rekor seviyesi olan $73,738’dan %21’lik bir düşüşle $58,000’a düşmesi yer alıyor. Roman, bu trendi ‘gereken bir düzeltme’ olarak tanımladı ve bu durumun gelecekteki fiyat artışlarının temelini oluşturduğunu belirtti. 20 Mayıs’ta günlük grafikte $66,278’da bir dönüş modelini (spinning top) işaret etti. Roman, Bitcoin’in $90,000 seviyesine ulaşana kadar bir konsolidasyon dönemi yaşamayacağına inanıyor.

“90,000-$100,000 seviyesine ulaşana kadar başka bir konsolidasyon veya düzeltme dönemi yaşamayacağımızı düşünüyorum” dedi Roman.

Piyasa Duygusu ve Düzenleyici Spekülasyonlar

Bu yazının yazıldığı sırada, Bitcoin’in fiyatı $70,140 seviyesine ulaştı ve bu artış, olası düzenleyici yasalarla ilgili artan beklentilere bağlanıyor. Rapora göre, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yakında spot Ether borsa yatırım fonlarını (ETF’ler) onaylayabilir. Bu, piyasa iyimserliğini daha da artırdı çünkü Kripto Korku & Açgözlülük Endeksi 21 Mayıs’ta 12 puan artarak “Aşırı Açgözlülük” seviyesi olan 76’ya ulaştı.

Ledn baş yatırım sorumlusu John Glover, bu spekülasyonun Bitcoin fiyatını nasıl etkilediğine hayret etti. “ETH’nin bu haberle daha da yükselmesi mantıklı; bana göre bu durumun BTC fiyatını da artırması oldukça şaşırtıcı çünkü SEC onayının BTC talebinde bir değişiklik yapmaması gerekirdi,” dedi Glover. Ayrıca $71,000 seviyesinde bazı konsolidasyonlar ve kar alımlarının olmasını beklediğini belirtti.

Kısa Vadeli Oynaklık Potansiyeli

Manşet olumlu olsa da, bazı yatırımcılar kısa vadede dalgalanmalar bekliyor. CoinGlass’ın tasfiye verilerinin analizi, Bitcoin fiyatının $71,000’a veya sadece %1 artarak $766 seviyesine çıkmasının, $73 milyonluk kısa pozisyon tasfiyesine yol açacağını gösteriyor. Öte yandan, fiyatın $1,000 düşmesi veya $69,400’a inmesi, $101.54 milyonluk uzun pozisyon tasfiyesine yol açacaktır.

Glover, Bitcoin fiyatlarının tekrar yükselmeden önce biraz düşebileceğini öne sürüyor. “Biraz kar alma süreci yaşayacağımızı ve bu nedenle BTC fiyatlarının önümüzdeki birkaç gün içinde mevcut $71,000 seviyesinden düşeceğini tahmin ediyorum,” dedi.

Piyasa, Bitcoin’in makro trendinde daha yüksek seviyelere çıkmadan önce olası geri çekilmeleri beklemeye devam ediyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir