Kriptolar:
29856
Bitcoin:
$67.370
% 3.45
BTC Dominasyonu:
%52.9
% 0.21
Piyasa Değeri:
$2.53 T
% 1.90
Korku & Açgözlülük:
76 / 100
Bitcoin:
$ 67.370
BTC Dominasyonu:
% 52.9
Piyasa Değeri:
$2.53 T

Bitcoin Davasında Karar Çıktı: Wright’ın Lehine Karar Verildi

Avustralyalı bilgisayar bilimcisi Craig Wright, iş ortağı David Kleiman’ın ailesiyle karşı karşıya geldiği hukuk davasında galip geldi. Mahkeme jürisi Wright’ın beklenenden daha az bir tazminat ödemesine karar verdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in mucidi olduğunu iddia eden Craig Wright ve Bitcoin’in ilk dönemlerindeki geliştiricilerinden olan, 2013 yılında hayatını kaybeden Dave Kleiman’ın ailesiyle olan davayı kazanarak on milyarlarca dolar ödemekten kurtuldu.

Craig Wright, 2016 tarihli bir blog gönderisinde, Bitcoin kurucusu Satoshi Nakamoto olduğunu iddia etti. Kripto para topluluğundaki birçok kişi ise Wright’ın iddiasına şüpheyle bakıyor.

Kleiman’ın ailesi ikilinin Bitcoin’i birlikte icat ettiklerini belirtirken, Wright ise herhangi bir ortaklığın olmadığını Bitcoin’i tek başına bulduğunu söylüyor.

Dave Kleiman

Mahkeme jürisi Kleiman’ın Wright ile birlikte Bitcoin’in ortak kurucusu olduğunu reddetti ve Satoshi’nin varsayılan servetinin yarısının Kleiman’a ait olmadığı kararını verdi.

Wright, 100 Milyon Dolar Tazminat Ödeyecek

Ancak Wright ve Kleiman’ın ortak girişimi W&K Info Defence Research LLC ile ilgili fikri mülkiyet haklarının ihlali nedeniyle Wright’a 100 milyon dolar tazminat ödemesi emredildi. Bu para, Kleiman’ın malikânesinden ziyade doğrudan W&K’ya gidecek.

Wright, 100 milyon dolar ödeyecek olmasına rağmen çok daha büyük bir meblağdan kurtulmuş oldu. Kararın hemen ardından Wright, şu ifadelere yer verdi;

“Bu oldukça iyi bir sonuç oldu ve kendimi tamamen haklı hissediyorum.”

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir