Kriptolar:
27234
Bitcoin:
$41.486
% 0.20
BTC Dominasyonu:
%53.0
% 0.93
Piyasa Değeri:
$1.54 T
% 3.64
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 41.486
BTC Dominasyonu:
% 53.0
Piyasa Değeri:
$1.54 T

Bitcoin ağında büyük yatırımcıların işlemleri azalıyor: Bu iyi bir işaret mi?

Yayınlanma Tarihi: 11 Ocak 2022 17:00:04

Bitcoin ağında büyük yatırımcıların işlemleri azalıyor, ancak bu iyi bir işaret olarak görülüyor.

Blockchain analiz firması Santiment tarafından paylaşılan verilere göre, Bitcoin ağındaki büyük yatırımcı işlemleri şu anda Ekim ve Kasım aylarında görülenlerden daha az. BTC/USD işlem çiftinin önceki gün 39.650 dolar düştükten sonra 11 Ocak’ta 42.620 dolar ile gün içi en yüksek seviyelerine yükseldiğini görüyoruz. Bitcoin şu anda 41.938 dolardan işlem görüyor.

Santiment, Bitcoin ağının şu anda günde yaklaşık 13 bin işlem aldığını ve bu rakamın Ekim ve Kasım aylarında görülen sayıya kıyasla oldukça düşük olduğunu belirtiyor. Yatırımcılar ilk Bitcoin vadeli ETF’sinin çıkışını kutlarken, Bitcoin 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolara ulaşmıştı.

Balina adı da verilen bu büyük yatırımcıların işlemlerindeki düşüşün nedeni henüz bilinmiyor olsa da hacimsiz Bitcoin fiyat hareketi de aynı şekilde katkıda bulunmuş olabilir. Bunun sebebi, fiyat kaymasını önlemek için genellikle büyük hacimli işlemler gerçekleştiren yatırımcıların, emirlerini daha uzun bir süre boyunca daha küçük miktarlara bölmeyi tercih edebilmesi. Piyasa fiyatları, oynaklığın arttığı dönemlerde hızlı bir şekilde değişebiliyor, bu da bir işlemin emredildiği zaman ile gerçekleştirildiği zaman arasında kaymaya neden oluyor.

Bu durum daha küçük boyutlu işlemlere neden olabiliyor ancak toplam işlem hacminde bir azalma meydana gelmiyor. Bitcoin’in 24 saatlik işlem hacmi %62,55 artarak 34 milyar 427 milyon dolara ulaştı.

IntoTheBlock’a göre tüm zamanların en yüksek seviyesinden %39 düşmesine rağmen Bitcoin kârlılığı şu anda %65’te.

Satış baskısının azalmasıyla Bitcoin, toparlanmak için fırsat kolluyor

Bitcoin, bugün hafif bir rahatlama gördü ve önceki gün düştüğü 40 bin doların altından önemli ölçüde yükseldi.

Bitcoin’in önemli bir destek alanını kırmaya çalıştığını ve dipten alım yapanların geri dönmesiyle toparlandığını belirtmekte fayda var. Düşüş baskısı azaldıkça BTC/USD, günlük grafikte oluşan yükseliş eğilimli Doji mumunu geçerli kılmak adına günü pozitifte kapatmak için mücadele ediyor.

Bazı uzmanlara göre Bitcoin dibi gördü. BTC yükseliş tonunu koruyarak 40 bin dolar bölgesinin hemen altında zemin bulmuş gibi görünüyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir