Binance Bu Altcoin ile Ortaklık Kurdu: Fiyat Fırladı!

Yayınlanma Tarihi: 17 Mart 2022 22:40:07

Binance Smart Chain (BSC) üzerine kurulu merkezi olmayan bir borsa (DEX) olan PancakeSwap (CAKE), gün içinde %30’un üzerinde artış kaydetti. Bu ralli, altcoin projesinin dünyanın en büyük kripto para borsası Binance ile bir ortaklık kurulduğunu ilan etmesinden sonra geldi. Ayrıntılar için coinmuhendisi.com okumaya devam ediniz.

Altcoin Binance duyurusuyla ralli yaptı

Ortaklık, basın açıklamasına göre Binance’in mobil platformundaki ilk merkezi olmayan finans (DeFi) projesi olan Binance uygulamasında bir ‘PancakeSwap Mini Programı’ başlatıyor. Mini Program Perşembe günü dağıtılmaya başlayacak ve sonunda uygulamanın tüm kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

Lansmanın arkasındaki fikir, Binance kullanıcılarına Binance uygulaması aracılığıyla PancakeSwap’a kolay erişim sağlayarak DeFi’nin önündeki engeli kaldırmak. Binance ayrıca, uygulamasında kullanıcıların para transfer etmesine ve PancakeSwap gibi DApp’leri kullanmasına izin veren bir DeFi Cüzdanını duyurdu.

PancakeSwap (CAKE), duyurudan önce 5,50 dolar civarında işlem görüyordu ve sonrasında 7,19 dolara ulaştı. CoinMarketCap verilerine göre yazının yazıldığı sıralarda, son 24 saat içinde %20’nin üzerinde bir kazançla 6,50 dolardan işlem görüyordu.

CAKE gün içinde %30’un üzerinde bir artış kaydetse de, token Nisan 2021’de ulaşılan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44,18 dolardan hala %85 aşağıda bulunuyor. Nansen’den gelen veriler, genel olarak on-chain hacmin 2021’e kıyasla hala küçük olduğunu gösteriyor.

PancakeSwap (CAKE) Nedir?

Otomatik piyasa yapıcı (AMM) olan PancakeSwap; kullanıcıların token alım satımı yapmasına, farming işlemiyle likidite sağlamasına ve karşılığında pasif gelir elde etmesine olanak tanıyan merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulaması.

Eylül 2020 tarihinde kullanıma açılan protokol, Binance Smart Chain üzerinde BEP20 standardını destekleyen token’ları takas etmek için kullanılan merkeziyetsiz bir borsa. PancakeSwap, kullanıcıların likidite havuzuna karşı alım satım işlemi yaptığı otomatik piyasa yapıcı modelini kullanıyor. Bu havuzlar, fonlarını havuza yatıran ve karşılığında likidite sağlayıcı (LP) token’ları alan kullanıcılar tarafından dolduruluyor.

PancakeSwap ayrıca kullanıcıların CAKE’in yanında SYRUP gibi alternatif token toplamasına da izin veriyor. Farming işlemi ile kullanıcılar, LP token’larını sisteme yatırabiliyor ve bunun sonucu olarak CAKE ile ödüllendiriliyorlar.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir