Kriptolar:
30694
Bitcoin:
$67.045
% 0.08
BTC Dominasyonu:
%54.2
% 0.09
Piyasa Değeri:
$2.45 T
% 0.76
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 67.045
BTC Dominasyonu:
% 54.2
Piyasa Değeri:
$2.45 T

Biden’ın CFTC Adayları ve Kripto Düzenlemelerine Olası Etkileri

FED, ABD Bankalarını Kripto Faaliyetleri İçin Denetleyecek!

Başkan Joe Biden, CFTC Komiseri Christy Goldsmith Romero’yu Federal Mevduat Sigorta Kurumu’na ve Kristin Johnson’ı Hazine Bakanlığı’na aday gösterdi. TD Cowen, Biden’ın yeniden seçilmesi durumunda bu adaylıkların kripto politikası üzerinde riskler oluşturabileceğini belirtiyor.

Başkan Joe Biden’ın iki Demokrat Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) üyesini farklı pozisyonlara aday gösterme kararı, düzenleyici kurumun kripto para politikasını etkileyebilir. Geçtiğimiz hafta Biden, Christy Goldsmith Romero’yu Federal Mevduat Sigorta Kurumu’na ve Kristin Johnson’ı Hazine Bakanlığı’na aday gösterdi. Her iki komisyon üyesi de tüketici koruma ve kriptodaki çıkar çatışmalarını ele alma konularında aktifti.

Romero ve Johnson’ın yeni rollerini üstlenmeleri durumunda CFTC, Demokrat Başkan Rostin Behnam ve Cumhuriyetçi Komisyon üyeleri Caroline Pham ve Summer Mersinger ile GOP çoğunluğuna sahip olacak. TD Cowen, Biden yönetiminin boşlukları doldurmak için hızla hareket edeceğini, ancak onay sürecinin sonbahara kadar uzayabileceğini belirtti.

TD Cowen Washington Araştırma Grubu’nun bir notunda, kısa vadede bu değişikliğin CFTC Başkanı Behnam’ın kripto yanlısı tutumu nedeniyle kripto için olumlu olabileceği belirtildi. Behnam, milletvekillerini kripto düzenlemelerini geçirmeye çağırmıştı. Mayıs ayında, Cumhuriyetçilerin öncülüğündeki 21. Yüzyıl Finansal Yenilik ve Teknoloji Yasası (FIT21) Meclis’ten geçti, ancak Senato’da benzer bir tasarı olmadığı için yasalaşması pek mümkün görünmüyor.

Bu yasa tasarısı, CFTC’ye dijital emtialar üzerinde yeni bir yetki alanı tanırken, SEC‘e de dijital varlıkları denetleme yetkisi veriyor. Behnam, FIT21’in yasalaşması durumunda bir yıl içinde düzenleyici çerçeveyi uygulayabileceklerini belirtti.

TD Cowen, Biden’ın yeniden seçilmesi durumunda Romero ve Johnson’ın adaylıklarının bazı riskler getirebileceğini vurguladı. Bu adayların kripto şüphecileri olabileceği ve Behnam’a kripto desteğini azaltması için baskı yapabileceği kaydedildi.

İlginizi Çekebilir: Trump ve Biden Arasındaki Kripto Savaşı Kızışıyor!

Eğer Cumhuriyetçi başkan adayı Donald Trump Kasım ayında kazanırsa, Trump‘ın yeni bir CFTC başkanı atayacağı ve kripto yanlısı bir duruş sergileyebileceği öngörülüyor. Trump, son dönemde kriptoya karşı dostane bir duruş sergileyerek kripto bağışlarını kabul etmeye başlamış ve bitcoin madencilerini savunacağını açıklamıştı.

TD Cowen, Trump’ın bir kripto savunucusunu atayarak kripto piyasası yapısı mevzuatının ilerlemesine katkıda bulunabileceğini belirtti.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Biden’ın CFTC Adayları ve Kripto Düzenlemelerine Olası Etkileri” te bir düşünce

  1. Pingback: LayerZero Foundation, Airdrop Checker İçin 18 Haziran'ı İşaret Etti! - Coin Mühendisi

  2. Pingback: Trump İlişkili Memecoin'ler, Resmi Token Lansman Söylentileriyle Düşüş Yaşadı - Coin Mühendisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir