Kriptolar:
30696
Bitcoin:
$67.507
% 0.83
BTC Dominasyonu:
%54.3
% 0.05
Piyasa Değeri:
$2.47 T
% 0.58
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 67.507
BTC Dominasyonu:
% 54.3
Piyasa Değeri:
$2.47 T

Bernstein 200 Bin Dolarlık Hedefini Yineledi!

750 milyar doların üzerinde varlık yöneten Bernstein şirketi, 2025 yılı sonu için 200 bin dolarlık Bitcoin fiyat tahminini yinelediği bir rapor yayınladı. Şirket, müşterileri için iki Bitcoin madencilik şirketi olan IREN ve Core Scientific’i de kapsama aldığını ve bu firmalarla ilgili değerlendirmeleri de içeren sonraki raporlarda bulunacağını duyurdu.

Varlık yönetim şirketi Bernstein’ın araştırma birimi, Bitcoin madencilerine ve yapay zeka (AI) için de kullanımı her geçen gün artan veri merkezlerine odaklanıyor. Bu alanda IREN ve Core Scientific şirketlerine odaklanan şirket, bu madencilerle ilgili müşterilerine raporlar sunmaya başlayacak.

“Veri merkezi işletme ve enerjiye erişim…”

İlginizi Çekebilir: Paxful Kurucu Ortağı, Para Aklama İhmalinden Suçlu Bulundu

Gautam Chhugani ve Mahika Sapra imzasıyla yayımlanan raporda iki şirketin yapay zeka konusundaki anlaşmaları ve çalışmaları ele alınarak şu ifadelere yer veriliyor:

“Bitcoin madencileri, enerjiye erişim, enerji yönetimi ve yapay zeka veri merkezlerinin kurulması açısından değerli bir ortak olarak görülmeye başlandı. Sıfırdan yeni enerji tesisleri kurmak için 4 yıldan fazla süren uzun bir onay süreci gerekiyor. Bitcoin madencileri ise bu onay sürecinden çok daha kısa bir sürede enerji bağlantılarına erişim sağlayabiliyorlar. Bu sayede piyasa da önemli bir zaman tasarrufu elde ediyor.”

Analistler, iki şirketi kapsama almalarının başlıca nedenlerini Core Scientific’in yapay zeka firması CoreWeave ile toplamda 3.5 milyar dolar gelir beklenen anlaşması ve IREN’in de yapay zeka girişimi Poolside’a Nvidia GPU’larını kullandırma anlaşması olarak açıkladı.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bernstein 200 Bin Dolarlık Hedefini Yineledi!” te bir düşünce

  1. Pingback: Bitcoin ve Kripto Paralarda Son Durum! – 11 Temmuz - Coin Mühendisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir