Kriptolar:
29790
Bitcoin:
$70.062
% 1.67
BTC Dominasyonu:
%53.1
% 0.69
Piyasa Değeri:
$2.59 T
% 1.64
Korku & Açgözlülük:
76 / 100
Bitcoin:
$ 70.062
BTC Dominasyonu:
% 53.1
Piyasa Değeri:
$2.59 T

Avustralya Merkez Bankası Yetkilisi, Dogecoin (DOGE) Benimsenme Oranlarının Abartılı Olduğunu Düşünüyor

Avustralyalıların %5’i gerçekten Dogecoin‘e sahip mi? Bir RBA yetkilisi buna inanmıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

The Canberra Times’ın haberine göre, Dogecoin bu yılın başlarında kuşkusuz yatırımcıların kalplerini ve zihinlerini ele geçirmiş olsa da, Avustralya Merkez Bankası (RBA) yetkilisine göre insanların düşündüğü kadar popüler olmayabilir. RBA ödemeler başkanı Tony Richards, yüksek kripto para birimi benimseme oranlarını gösteren anketlerin doğruluğunu sorguladı.

Özellikle, tüm Avustralyalıların %5’inin meme kripto para birimi Dogecoin’e sahip olduğunu gösteren yakın tarihli bir anketten bahsetti. Richards, bu tür çevrimiçi anketlerin muhtemelen yaşlıları ve internet bağlantısı zayıf olan bölgeleri hariç tuttuğunu açıkladı.

RBA yetkilisi, meme kripto para biriminin piyasa değerinin bu yılın başlarında şaşırtıcı bir şekilde 88 milyar dolara ulaştığına ve bunun piyasanın durumunu gösterdiğine inandığına dikkat çekti.

Avustralya Doları İçin Tehdit Yok

Richards, kripto para birimlerinin hızla yaygınlaşmasına rağmen, bir ödeme aracı olarak yaygın bir şekilde benimseneceğine inanmadığından, bunların Avustralya doları için bir tehdit oluşturduğunu düşünmüyor:

“Mağazaların fiyatlarını kripto para birimlerinde yayınladığını veya yıllık raporlarını kripto para birimlerinde yapan şirketleri veya kripto para birimlerinde ödeme almak isteyen insanları pek göremiyorum.”

Yatırımcıların, düzenleyici belirsizlik, çevresel etkiler ve cezai kullanım durumları gibi kripto para birimleriyle ilişkili riskler konusunda daha uyanık olabileceğine inanıyor. Bir kripto para şüphecisi olmasına rağmen Richards işinin bir parçası olarak yeni ödeme araçlarını öğrendiğinde, 2014 yılında bir kripto cüzdanı yarattı.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir