Kriptolar:
27234
Bitcoin:
$41.486
% 0.20
BTC Dominasyonu:
%53.0
% 0.93
Piyasa Değeri:
$1.54 T
% 3.64
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 41.486
BTC Dominasyonu:
% 53.0
Piyasa Değeri:
$1.54 T

Avrupa Komisyonu, Bu Altcoin’i Seçti: Fiyatı Haberle Sıçradı!

Yayınlanma Tarihi: 15 Ocak 2022 12:24:06

Popüler altcoin IOTA’nın arkasındaki IOTA Vakfı, gelecekteki AB Blockchain hizmetlerinin Ar-Ge altyapısı için Avrupa Komisyonu’ndan destek alacak. coinmuhendisi.com olarak detayları aktarıyoruz…

Popüler altcoin IOTA, AB tarafından tercih edildi

IOTA Vakfı kısa süre önce AB Blockchain’inin ticaret-öncesi tedarikinin 2. aşaması için seçildi. Şimdi Avrupa Blockchain Hizmetleri Altyapısı’nın (EBSI) gelecekteki sürümleri için prototip iyileştirmeleri geliştirecekler. Vakıf, komisyonun desteğini bugün erken saatlerde kendi sitesinde bir blog yazısında duyurdu. EBSI’nin nasıl daha ölçeklenebilir, birlikte çalışabilir, güvenli ve enerji açısından verimli hale getirilebileceğini araştırmak için seçilen diğer dört şirket ile rekabet edecekler.

EBSI, Avrupa genelinde sınır ötesi hizmetleri geliştirmek için Blockchain teknolojisini kullanan bir node’lar topluluğudur. AB komisyonu ve üye devletlerin Avrupa Blockchain sponsorluğunu oluşturmasından sonra 2018’de kuruldu. Eylül ayında IOTA, AB Blockchain girişiminin 1. aşamasında başvuran 35 şirketin arasından seçilen 7 şirketin arasında yer aldı. 2A aşamasında vakfın, geliştirmelerini uygulamak için Software AG ile yakın bir şekilde çalışacağı bildiriliyor. Altı ay sonra komisyon, katılan tüm projelerin sonuçlarını değerlendirecek ve 2B aşaması – saha testi için en az üç tanesini seçecektir.

IOTA, sharding’i (parçalama) EBSI için ölçeklendirme çözümünün önemli bir bileşeni olarak adlandırdı. Sharding, yalnızca belirli node gruplarının belirli işlem türlerini doğruladığı ve işlem hacmini büyük ölçüde artırdığı bir yöntemdir. IOTA, “Sharding vizyonumuz, bir “kök” ağın bir dizi “dal” ağı aracılığıyla potansiyel olarak çok sayıda “yaprak” ağa bağlandığı bir Tangle Ağacı geliştirmektir” diyor.  Yazım sırasında 1.15 dolardan işlem gören IOTA (MIOTA), 1.08 dolar civarından sıçramış durumda.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir