Kriptolar:
27234
Bitcoin:
$41.486
% 0.20
BTC Dominasyonu:
%53.0
% 0.93
Piyasa Değeri:
$1.54 T
% 3.64
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 41.486
BTC Dominasyonu:
% 53.0
Piyasa Değeri:
$1.54 T

Analistten Bomba Açıklama: Borsalar Bitcoin’lerinizi Sattı!

Yayınlanma Tarihi: 10 Mayıs 2022 18:40:08

Bir kripto analisti, borsalarda tutulan veya stake edilen Bitcoin (BTC)’lerin satıldığını iddia ediyor. Binance konuyla ilgili sorulara cevap veriyor…

Rufas Kamau, borsaların Bitcoin sattığını düşünüyor

Güvenlik ihlalleri ve saldırılar, genellikle Bitcoin’i (BTC) merkezi borsalarda saklamanın risklerini vurgular. Hatta bir analist, BTC’nizi borsalarda tutmanın da fiyat düşüşleri için bir faktör olduğunu iddia ediyor. Scope Markets Kenya’da araştırma ve pazar analisti olan Rufas Kamau, BTC’yi bir borsada tutmanın fiyatını nasıl düşürdüğü konusundaki düşüncelerini açıkladı. Kamau, borsalarda BTC satın almanın yalnızca “kağıt Bitcoin” olarak tanımladığı “Sana Borcum” (IOU) satın almak anlamına geldiğine inanıyor.

Analist ayrıca, borsaların yüksek para çekme ücretleri gibi BTC’yi çekmeyi caydırmak için birçok yol yarattığına dikkat çekiyor. Öte yandan borsalar, staking hizmetleri sunarak BTC’nin borsalarda kalmasını teşvik ediyor. Kamau’ya göre bu, borsaların borsalarda tutulan Bitcoin’i diğer alıcılara satabilmesi nedeniyle yapılırken, Bitcoin IOU’nun sahibi BTC’lerinde yıllık yüzde getiri elde etmekten mutlu oluyor.

“Borsalardan uzak durun”

Bu süreç nedeniyle Kamau, BTC satın alan ve borsalarda tutan yatırımcıların, süreç borsaların Bitcoin’i “basmasına” olanak tanıdığı ve arz arttıkça fiyatın düştüğü için bir açık yaşadığını iddia ediyor. Ayrıca kullanıcıları borsalardan uzak tutmaya çağırıyor:

Dünyayı Bitcoin ile değiştirmek istiyorsanız yapılacak mantıklı şey.

Birçok kişi Kamau’nun Twitter’daki mesajını beğenip retweetlese de, herkes onun açıklamalarına katılmadı. Twitter kullanıcısı Koning_Marc, Kamau’ya mesajının “en iyi ihtimalle vahşi spekülasyon” olduğunu söyleyerek yanıt verdi. Ek olarak, Twitter kullanıcısı Felipe Encinas, bu durumda borsaların BTC’ye sahip olmadan açığa satış yapabileceğini de yanıtladı. Encinas bunun “olamaz” dedi.

Kripto borsaları, bunun bazı borsalarda olabileceğini inkar etmiyor

Ancak LBank Başkanı Eric He, bu uygulamayı yapan borsalara bir ders verileceğini söyledi:

Piyasa, kullanıcıların Bitcoin’ini satan borsalara bir ders verecek çünkü sattıkları Bitcoin’i geri alamayacaklar. Bunun gibi takaslar kesinlikle başarısız olacaktır.

Ayrıca, şu anda gelişen ve genişleyen kripto para borsalarının “sağlam kripto inananları” olduğunu açıkladı. BTC’nin 100.000 doları bulabileceğine inananlar ve bu nedenle diğer insanların Bitcoin’lerini satmak gibi karanlık şeyler yapmak yerine BTC satın alıyorlar.

Binance konuya ağırlık verdi. Bir Binance sözcüsü yaptığı açıklamada, borsaların kullanıcılarının fonlarını izinsiz taşıma yetkisinin olmadığını söyledi. Şirketlerinde pozisyon almadıklarını ve “kullanıcıların kripto varlıklarının borsada tutulan çevrimdışı, soğuk hava depolarında güvenli bir şekilde saklandığını ve saklandığını” söylediler.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir