Kriptolar:
27234
Bitcoin:
$41.486
% 0.20
BTC Dominasyonu:
%53.0
% 0.93
Piyasa Değeri:
$1.54 T
% 3.64
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 41.486
BTC Dominasyonu:
% 53.0
Piyasa Değeri:
$1.54 T

Analist, Tarih de Verdi: Bitcoin Bu Dipleri Ziyaret Edebilir!

Yayınlanma Tarihi: 11 Ocak 2022 09:36:07

Popüler bir kripto stratejisti ve traderı, Bitcoin’in 50.000 doların üzerinde bir ralli başlatacağını tahmin ediyor ancak BTC‘nin yükselişini sürdüremeyebileceği konusunda uyarıyor. Takma isimli kripto analisti Pentoshi, Bitcoin (BTC)’in düşüş trendini sürdürmeden önce 50.000 doların üzerinde düşüş eğilimi gösteren daha düşük bir kurulum göstermesini beklediğini söyledi.

Bitcoin (BTC)’i neler bekliyor?

coinmuhendisi.com’un ulaştığı bilgilere göre trader konuya ilişkin olarak şöyle diyor:

Bence 2022’de Michael Saylor‘un BTC ortalamasına gidiyoruz. Ama önce makroda daha düşük bir yüksek yaşanacak. Geçersiz kılma, tüm zamanların en yüksek kırılmasından bu yana yaşadığımız aynı geçersiz kılmadır: 58.000 – 60.700 ABD dolarının üzerinde. Daha düşük bir yüksekten satmak, bence her iki taraf için de çok iyi bir risk ödülü. Minimum fırsat maliyeti, maksimum ödül.

Pentoshi’nin grafiğine göre, Bitcoin şu anda düşüş eğiliminde ve Mayıs 2022’ye kadar 30.000 doların altındaki makro aralığını tekrar ziyaret etmeye hazır görünüyor. Ancak kısa vadede, kripto stratejisti, kritik fiyat alanı 2021’in çoğu için güçlü bir direnç seviyesi olarak hareket ettiği için 40.700 dolarlık desteğin sürmesi gerektiğini söylüyor. Teknik analizde, bir varlık güçlü bir direnç alanını ele geçirdiğinde, boğaların zor kazanılan bölgelerini savunması beklendiğinden fiyat seviyesi genellikle desteğe dönüştürülür. Bitcoin bir rahatlama rallisi başlatırken, Pentoshi, altcoinlerin ya yatay işlem yapacağına ya da daha da düşeceğine inanıyor ve bu da BTC’nin kripto piyasalarındaki likiditenin çoğunu çekeceğini öne sürüyor. Pentoshi şöyle diyor:

Artık alt/USD ve alt/BTC [piyasa] yapısının her ikisi de kırılıyor, bence maksimum acı, BTC sıçradığında, alt/USD pivotlarda takılıp kaldığında ve alt/BTC kan kaybederken Bitcoin daha düşük bir zirveye ulaştığında olacaktır. BTC.D [BTC Dominance] ‘sat’ düğmesine her bastığında, piyasa acı çekiyor.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir