Kriptolar:
29320
Bitcoin:
$66.772
% 0.37
BTC Dominasyonu:
%53.7
% 0.15
Piyasa Değeri:
$2.44 T
% 2.51
Korku & Açgözlülük:
73 / 100
Bitcoin:
$ 66.772
BTC Dominasyonu:
% 53.7
Piyasa Değeri:
$2.44 T

Almanya, Küresel Kripto Düzenlemesi İstiyor

Almanya’nın finansal piyasa düzenleyicisi, yatırımcıyı korumak ve finansal istikrarı korumak için kripto sektörünün küresel olarak düzenlenmesi çağrısında bulundu.

FTX’in sektörü derinden etkileyen çöküşünün ardından ülkeler yasa çalışmalarını hızlandırdı. Özellikle, yalnızca kripto şirketlerinin değil, kripto şirketleriyle iş birliği yapan şirketlerin de mali sorun yaşaması işleri zora soktu. FTX krizi sonrası birçok ülkeden düzenleme haberleri gelirken Almanya da listeye dahil oldu.

Almanya, Kripto Sektörünün Küresel Olarak Düzenlenmesini İstiyor

Almanya’nın finansal piyasa düzenleyicisi BaFin’in Başkanı Mark Branson, “sektörün yetişkinler için bir oyun alanı olarak büyümesine izin verecek” bir yaklaşımın yanlış taktik olduğunu söyledi.

Salı akşamı Frankfurt’ta gazetecilere konuşan Branson, “Kendi kendini yöneten dünyayı gördük. İşe yaramayacak” dedi.

Branson, ABD savcılarının kripto para borsası FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried‘i milyarlarca doları zimmetine geçirmek ve Amerika’nın potansiyel olarak en büyük mali dolandırıcılıklarından biri olarak tanımlanan kampanya yasalarını ihlal etmekle suçlamasından saatler sonra konuşuyordu.

Branson, “kripto kışını” bir “kripto baharının” izleyebileceğini, ancak ortaya çıkan endüstrinin geleneksel finansla daha fazla bağlantıya sahip olmasının muhtemel olduğunu ve düzenleme ihtiyacını daha da artırdığını söyledi.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir