Kriptolar:
29790
Bitcoin:
$70.154
% 1.28
BTC Dominasyonu:
%53.1
% 0.69
Piyasa Değeri:
$2.59 T
% 1.64
Korku & Açgözlülük:
76 / 100
Bitcoin:
$ 70.154
BTC Dominasyonu:
% 53.1
Piyasa Değeri:
$2.59 T

ABD Şehirlerinden Williston, İlk Devlet Destekli Kripto ATM’ini Kurdu

27.000 kişilik nüfusa sahip kü.ük bir şehir olan Williston, şehirdeki havalimanına bir kripto ATM’i kurmak için Coin Cloud ile ortak olduğunu duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coin Cloud, ABD ve Brezilya’da 4000’den fazla Dijital Para Birimi Makinesi (DCM) kurmuş durumda. Şirket bununla birlikte müşterileri için dijital cüzdan hizmeti de sunuyor.

Williston DCM kurulumu, havalimanından geçen herkesin dijital cüzdanlarından kripto işlemleri yapmasına olanak tanıyacak.

Williston, geçtiğimiz Mayıs ayında da, kent sakinlerinin faturalarını dijital para birimleriyle ödeyebilmeleri için Bitpay ile ortaklık kurdu.

Williston’un duyurusuna göre, havalimanında yapılan ATM kurulumu, devlet destekli ilk kripto ATM’i olacak. Bu aynı zamanda Coin Cloud’un da bir havalimanında kurduğu ilk ATM olacak.

Williston Şehri Finans Direktörü Hercules Cummings, kurulan bu ATM’in, halkı kripto varlıklara çekmenin bir yolu olduğunu söyledi. Ek olarak şehirlerinin halkın kripto benimsemesi için başarılı bir yol haritası meydana getirdiğini düşünüyor.

Havalimanında kurulan kripto ATM’i, geleneksel finans hizmetlerine erişim sağlayamayan kişiler için faydalı olacaktır. Kripto ATM’inde 40’tan fazla kripto alınıp satılabilecek.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir