Kriptolar:
30369
Bitcoin:
$61.894
% 3.19
BTC Dominasyonu:
%53.2
% 1.04
Piyasa Değeri:
$2.20 T
% 4.85
Korku & Açgözlülük:
51 / 100
Bitcoin:
$ 61.894
BTC Dominasyonu:
% 53.2
Piyasa Değeri:
$2.20 T

ABD, NFT Sektörünün Dolandırıcılık Riski Taşıdığını Belirledi

NFT

Washington, D.C. 31 Mayıs 2024ABD Hazine Bakanlığı, yasa dışı finansmanla ilgili son risk değerlendirmesinde, değiştirilemez tokenleri (NFT’ler) dolandırıcılık ve hırsızlığa oldukça yatkın olarak sınıflandırdı. Hazine’nin bulguları, NFT’lerin kara para aklama ve yaptırımlardan kaçınma dahil olmak üzere suç operasyonlarını yürütmenin bir yöntemi olarak potansiyel kötüye kullanımını vurguluyor.

Çarşamba günü yayınlanan Hazine’nin çalışması, NFT’lerin suçlular tarafından çeşitli suçlardan elde edilen parayı aklamak için kullanılabileceğini vurgulamaktadır. Hazine: “Rapor, yasa dışı aktörlerin NFT’leri, genellikle suç gelirlerinin yasa dışı kaynağını gizlemek için diğer yöntemlerle birlikte, tahmin edilen suçlardan elde edilen gelirleri aklamak için kullanabileceğini belirlemektedir,” diye ekledi.

NFT Platformlarındaki Zayıflıklar

Araştırmada belirtilen ana endişelerden biri, NFT platformlarının yaptırımlardan kaçınma ve kara para aklama konularını ele almak için yeterli kontrollerden yoksun olması. Hazine, birçok platformun bu endişeleri düzgün bir şekilde ele almak için “uygun kontrollerden yoksun” olduğunu belirtti ve bu durum onları suçlular tarafından kötüye kullanıma açık hale getirmektedir.

Rapor, hem NFT’ler hem de ticaretin yapıldığı platformlar için daha fazla düzenleyici önlemin uygulanmasını tavsiye etmektedir. Bu tavsiyeler, NFT işlemlerinin kontrolünü ve güvenliğini artırmayı amaçlamakta, böylece suç faaliyetlerinin tehlikesini azaltmayı hedeflemekte.

Hazine’nin bulguları, sektör için büyük yankılar yaratabilir. NFT’ler giderek daha popüler hale gelip önemli yatırımlar çekmeye devam ederse, daha sıkı kurallar bu dijital varlıkların nasıl satıldığını etkileyebilir. Önerilen kurallara uymak için platformlar, izleme sistemlerini geliştirmek ve daha güçlü doğrulama prosedürleri kullanmak zorunda kalabilir.

Sonuç olarak, ABD Hazine Bakanlığı’nın son değerlendirmesi, sektördeki yasa dışı davranışların risklerini ele almak için güçlendirilmiş kuralların acil gerekliliğini vurguluyor. Daha sıkı kurallar ve izleme, piyasayı suç sömürüsünden korumaya ve sürdürülebilir büyümesini sağlamaya yardımcı olacaktır.

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

ABD, NFT Sektörünün Dolandırıcılık Riski Taşıdığını Belirledi” te bir düşünce

  1. Pingback: Bitcoin ve Kripto Paralarda Son Durum! – 30 Mayıs - Coin Mühendisi

  2. Pingback: Vitalik Buterin, Tornado Cash Hukuki Savunma Fonu'na 30 ETH Bağışladı

  3. Pingback: NBA NFT Davası İçin 4 Milyon Dolarlık Anlaşma! - Coin Mühendisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir