BorsalarCoin

Solanium Nedir?

Solanium platformu, Solana blok zincirinde merkezi olmayan bir platformudur. Platform, Solana ekosistemine merkezi olmayan bağış toplama, zaman ağırlıklı token staking ve yönetişim oylaması sunacak. İyi kullanıcı arayüzü ile şu anda ekosistemde eksik olan veya önceliklendirilmeyen temel ilkelerden biri olan hem UI hem de UX’e yüksek öncelik vermeyi hedefliyorlar..

Platform, entegre cüzdan, DEX ve işlem yönetimi ile Solana için hepsi bir arada bir çözüm olacak. Tüm büyük Solana cüzdanları desteklenecektir. Platform, bağlı tüm cüzdanları satır içi cüzdan yönetimi ile genişletecek. Kullanıcının jeton bakiyelerini görmek, jeton gönderip almak veya jeton hesaplarını yönetmek için platformdan ayrılması gerekmeyecek. Deneyimli kullanıcılar cüzdanlarını cüzdan sağlayıcıları aracılığıyla yönetmeye devam edebilir ve herhangi bir değişiklik doğrudan platforma yansıtılacaktır.

SLIM – LP tokenları;

SLIM-LP jetonları, Raydium Havuzunda likidite sağlamayı teşvik etmek için ödül olarak verilir. Bir SLIM sahibi Raydium havuzuna eşdeğer miktarda hem SLIM hem de SOL sağladığında, bir likidite sağlayıcısı haline gelir. LP’ler, Raydium’daki toplam likiditedeki paylarıyla orantılı olarak LP tokenleri alır. Ayrıca, likidite sağlamak için sahiplerine bir teşvik olarak, SLIM-LP jetonları, stake edilen SLIM jetonlarına kıyasla 2.5x xSLIM bonus çarpanı veya bonusu sunar.

SLIM jetonları stake edildiğinde, SLIM değeri hesaplanır ve bahisin toplam süresi için ayarlanır. Ancak, likidite havuzlarının doğası gereği, bir LP jetonunun kavramsal değeri de sürekli olarak değişecek ve bu da LP’yi potansiyel olarak dezavantajlı hale getirecektir. Bunun yanısıra, Solanium’da herhangi bir yeniden kilitleme, xSLIM’in yeniden hesaplanmasına neden olur.

Örneğin: Likiditede 100 SOL ve 1000 SLIM’i temsil eden 100 SLIM LP jetonunuz var. Bu, 1 LP jetonunun 10 SLIM’i temsil ettiği anlamına gelir. 1 SLIM LP jetonunu maksimum 1 yıllık kilitle yatırmak, bu nedenle 25 xSLIM (x2.5 bonusu dahil) ile sonuçlanacaktır. Şimdi fiyatın değiştiğini ve 1 LP jetonunun artık 15 SLIM’i temsil ettiğini varsayalım. xSLIM hesaplamanızı sıfırlamak için jetonlarınızı yeniden kilitleyebilirsiniz.

Havuz Sistemi

Platformun temel işlevi Solanium Havuzları üzerine kuruludur. Solanium Havuzlarında, Solana cüzdanı olan herkes bir SPL tokeni bırakmak için bir havuz oluşturabilir. Kullanıcıların havuzlarını sadece birkaç tıklamayla kurabilecekleri, kullanımı kolay bir kullanıcı arayüzü sağlanmakta. Kullanıcı henüz bir SPL belirteci yatırmadıysa, kullanıcı arabirimi kullanıcı için SPL belirteci oluşturma seçeneğine de sahip olabiliyor. Solanium ekibi bu süreci yönetecek ve belirli havuzları filtreleme ve öne çıkarma olanağına sahip olacak, ancak herkes Solana blok zincirinde bir havuz oluşturabilir ve onunla etkileşim kurmak için kendi kullanıcı arayüzünü oluşturabilir. Her havuzun, xSLIM token sahiplerine ve Yönetim Hazinesine giden sabit bir ücret yüzdesi vardır. Halka açık havuzlar, halka açılmadan önce sahip oldukları paya göre tahsis alan xSLIM sahiplerine açılacaktır. Havuz yaratıcıları, xSLIM sahiplerine öncelik vermeye teşvik edilecektir.

Solanium Yol Haritası;

Q2 2021

· Temel platform lansmanı: yeni web sitesi, takas edilebilir DEX kullanıcı arayüzü.

· Beta test kullanıcısı teşvik programı.

· Halka Açık Token Satışı.

· Likidite Sağlayıcı teşvik programı

Q3 2021

· Token stake lansmanı

· Solanium Havuzlarının ilk etabı yayınlanacak

Q4 2021

· Solanium Havuzlarının ikinci aşaması yayınlanacak(genişletilmiş işlevler)

· Solanium Governace geliştirilmeye başlanacak.

Q1 2022

· Solanium Governance’ın ilk aşaması kullanıma sunulacak.

Solanium’u Destekleyen Yatırımcılar

Solanium (SLIM) Token Nereden Alınır?

SLIM token’ı hali hazırda Gate.io, Serum DEX, MexC, Raydium, ZT borsalarından satın alabilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu