Ethereum ağında “Altair” yükseltmesine sayılı günler kaldı

Ethereum ağında yakında gerçekleşmesi beklenen Altair yükseltmesi, bazı yeni özellikler getirecek. Uzmanlar, bunu “Merge” aşamasından önce ağa önemli bir ekleme olarak değerlendiriyor.

Ethereum Londra güncellemesiyle birlikte EIP-1559’u ortaya çıkardı. Bu hafta 27 Ekim’de gerçekleşmesi planlanan Altair yükseltmesi, işaret zincirinde (ETH2’nin stake zinciri) yükseltmeler gerçekleştirilmesini sağlayacak.

Staking, Ethereum’un “Triple Halving“ anlatısının anahtarı olarak gösteriliyor. Stake etme ve ücret yakma mekanizması birlikte kıtlığa neden olacak. “Triple Halving“, ETH’nin stake ve yanma nedeniyle sürekli olarak dolaşımdan çekilmesine dayanıyor.

Ethereum blogu, güncellemeyi yakın tarihli bir duyuruda açıkladı. Güncelleme şöyle:

Gerçekleşecek yükseltme ile birlikte Ethereum kullanıcıları doğurudan etkilenmeyecek. Yükseltme ile birlikte fikir birliği mekanizması ve düğüm operatörleri etkilenecek.

Ethereum yükselirken birkaç DeFi tokeni düşüşe geçti

Fiyatlardaki düşüşe rağmen DeFi TVL yükselişine devam ediyor. DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer geçen hafta 233,8 milyar doların üzerine tırmandı. Kripto veri toplayıcı Dune Analytics’e göre, 3,59 milyondan fazla benzersiz cüzdan, en az bir DeFi protokolü ile etkileşime girdi.

Analistler, yaklaşan güncelleme ve SEC’den beklenen hamlelerle ETH fiyatının yükseleceğini öngörüyor. Açıklamaya göre, bir Ethereum ETF’nin SEC tarafından onaylanması çok yakın.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir