Elon Musk, elindeki kripto varlıkları açıkladı: Dogecoin yüzde 8 yükseldi

2021 yılının son çeyreğine girerken kripto varlıklarda gözle görülür hareketlenmeler başladı. Güçlü hareketler, Bitcoin başta olmak üzere altcoinlerde de devam ediyor. Ünlü yatırımcıların desteklediği varlıklar ise bu süreçte daha da ön plana çıkabilir. Herkesin yakından tanıdığımız Elon Musk, elinde tuttuğu varlıkları açıkladı.

Dün piyasanın çoğunluğu kırmızı renkteyken SHIB, yüzde 35’i geçen bir yükselişe imza atmıştı. Yaptığı atak neticesinde kripto para, yeni ATH’sini gerçekleştirdi. Shıba Inu ekibi ise resmi Twitter hesabından Elon Musk’ı etiketleyen bir tweet attı. Ancak ekip beklediği mesajı geri alamadı. Elon Musk, elinde Shiba bulundurmadığını söyledi. Musk’ın attığı tweet sonrası Shiba Inu düşüşe geçti.

Tesla’nın CEO’su, takipçileri tarafından merak edilen varlık sorusunu ise cevapladı. Ünlü milyarder elinde sadece 3 kripto varlığını bulundurduğunu söyledi. Cevap verdiği tweette Musk, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin sahibi olduğunu belirtti.

Elon Musk’ın kripto varlıklara güveni devam ediyor

SHIB tutmadığını bildiren Elon Musk, diğer bir şaka coin olan DOGE’yi elinde bulunduruyor. DOGE’nin önemli bir yatırımcısı olan Musk, en büyük balinalardan biri. Elon Musk’ın Dogecoin tutması, Amerikalıları da etkiliyor. Dünya geneline bakıldığında Amerika, DOGE’yi daha çok benimsiyor. Elon Musk’ın desteklemesinden sonra Amerikalı vatandaşlar Dogecoin’i dünya geneline göre iki kat daha fazla benimseme eğilimi gösterdi.

DOGE, son aylarda oldukça durgun ilerliyor ve Shiba Inu’ya göre fazlasıyla konsolide olmuş durumda. Ancak Elon Musk’ın yeniden tweet atması Dogecoin’i yeniden harekete geçirdi. Kripto para birimi son 24 saat içinde yüzde 8 artışa imza attı.

Elon Musk, Dogecoin hakkında düşüncelerini şu şekilde dile getirdi:

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haber üzerinde yayımlanmıştır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir