Kriptolar:
27198
Bitcoin:
$38.752
% 2.84
BTC Dominasyonu:
%51.9
% 0.11
Piyasa Değeri:
$1.42 T
% 0.40
Korku & Açgözlülük:
74 / 100
Bitcoin:
$ 38.752
BTC Dominasyonu:
% 51.9
Piyasa Değeri:
$1.42 T

COX, Kripto Para ile Pos Cihazında Ödeme Yapılmasına Olanak Sağlayacak

Yayınlanma Tarihi: 30 Kasım 2021 22:48:05

Ticari işletmelere sanal ve fiziki pos cihazı tedarik eden Cox, kullanıcıların Cox Token’ı kullanarak pos cihazlarında ödeme yapmalarına olanak tanıyacak

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kişisel mobil cihazlara bağlı kalmak yerine yeni bir kart sistemini oluşturan Cox, kendi yerel tokenı ile alım satım işlemlerini kolaylaştırmayı misyon edinmiş durumda.

Cox ekibinden Çağrı Akyol, kripto paraların, kara para aklama işlemlerinde kullanılması sebebiyle iyi anılmadığını ve bu sebeple genelde sanal ortamda kaldığını ifade ediyor. Akyol, bu projeyle kriptoları ve pos sistemini günlük hayata entegre etmek istediklerini vurguluyor. Cox kat ek olarak, geleneksel bankacılığın kartlarında olduğu gibi kullanıcıların harcadıkça bonus kazanmalarını sağlıyor. Cox kart Loyalty sistemine sahip ve bu sistem ekibin token çıkartmasının en önemli sebeplerinden bir tanesi.

Cox’un hem sanal hem de fiziksel pos sistemi mevcut. Cox Token her iki sistemde de kullanılmak üzere geliştirildi. Cox ekibi henüz sanal posu ise tanıtmış değil. Cox’un alt yapısının Binance Smart Chain, Melbicom ve Crypto Software tarafından desteklendiğini hatırlatmakta fayda var.

Ekip, Binance Smart Chain’i tercih etme sebebini de açıkladı. Ekibe göre şeffaflık son derece önemli bir husus ve BSC’nin seçilmesinin temel sebebi bu.

Akyol, Cox Token’ın ön satışa sunulmasının sebebini de şu şekilde açıkladı:

“Ekibin çoğunluğu Türk ve ben de Türküm. Bu sebeple ön alım fırsatımı ilk olarak kendi ülkemdeki insanlara sunmak istedim. Borsa işlemlerinden sonra tokenlar anında değer kazanıyor”

Bir ödeme sistemi olarak Cox’un hangi avantajlara sahip olduğu ve Bitcoin Lightning Network kullanımına kıyasla neler vaat ettiği sorusuna da yanıt veren Akyol, Bitcoin ve Binance Smart Chain arasında önemli farklar olduğunu dile getirdi. Binance Smart Chain’in güvenilirliğine vurgu yapan Akyol, herhangi bir problem yaşanması halinde BSC destek ekibinin kısa sürede harekete geçtiğini söyledi.

Akyol ayrıca işlem hızlarının önemini de vurgulayarak bu nedenle Cox pos cihazı kullanımının önemli olduğunu söyledi.

Cox ekibini şu anda Türkiye içerisinde faaliyet göstermeye başlamıs olsa da, operasyonunu dünya çapında da sürdürmek için çalışıyor.

Web

Telegram

Konu ile ilgili yorumlarınızı bize yazabilirsiniz. Ayrıca, bu tarz bilgilendirici içeriklerin devamının gelmesini isterseniz, bizleri TelegramYoutube ve Twitter kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir